Iš užsienio į Lietuvos sostinę atskridusiam užsieniečiui visuomet bus aktualu automobilių nuoma Vilnius, jeigu jis planuoja čia pabūti kelias savaites ir nori turėti savo transportą. Tačiau naujame mieste, tiek su išnuomotu automobiliu, tiek su savu, visada yra važiavimas dairantis, kur koks ženklas, ką kur galima daryti, ką ne. Nors kelių eismo taisyklės galioja visur vienodai, kartais galima ir susimaišyti. Į ką atkreipti dėmesį, išsinuomojus automobilį naujame mieste?
Automobilis, pritaikytas miestui
Pirmiausia, jeigu domina tokia ilgalaikė automobilių nuoma, reikia žinoti, kad užtikrintai renkatės tikrai techniškai tvarkingą, gerą automobilį. Priešingu atveju, mieste teks dūminti išmetamosiomis dujomis ir kur nors sugedus, užkimšti miesto arterijas. Mieste patogiau važinėti su kuo mažesniu automobiliu, tuomet lengviau manevruosite net ir senamiesčio gatvelėse. Prieš išsinuomojant automobilį miestui, rekomenduojama jį nufotografuoti, jeigu matote, kad kažkur yra įbrėžimų ar įlenkimų. Vėliau neteks svarstyti, ar taip jau buvo prieš tai, ar čia jūs padarėte.
Eismo kryptys nustatytu laiku
Sudėtingiausias dalykas nežinomame mieste, tai kai paaiškėja, kad kažkuriais keliais tam tikra kryptimi važiuoti arba sukti negalima (gali būti vienpusis eismas ar užtverta dėl tam tikrų darbų, veiklų), arba galima tą daryti tik ribotu laiku. Šiuos dalykus visada geriau žino patys žmonės, kurie yra vietiniai. Jiems lengviau susigaudyti, nes jie gali sau leisti dažnai tai matyti ir atitinkamai prisitaikyti. Naujai atvykusiam vairuotojui, kuris galbūt turi žemėlapį ir tik žino kryptį, kur reikia nukeliauti, gali būti sunku. Ypač sudėtinga yra taip užstrigus senamiestyje.
Taksi ir autobusų linijos
Reikia visuomet stebėti, kur yra nubrėžta taksi ir maršrutinio transporto linijos, ir nevažiuoti tomis kelio juostomis. Paprastai tai yra pirmoji kelio juosta, taigi, ji rezervuota tokiam transportui. Dažniausiai nepastebima ir įsukama iš kito kelią į pagrindinį, ir važiuojama maršrutinio transporto juosta, tačiau to labai reikėtų vengti.
Didžiulės sankryžos
Kai kuriems vairuotojams sudėtinga naujame mieste susigaudyti prie didžiulės sudėtingos sankryžos. Taisyklė visuomet yra ta, kad vairuotojas iš dešinės praleidžiamas, kuomet yra lygiateisiai keliai. Jeigu yra iš dešinės šalutinis keliukas, tuomet jis praleidžia. Tačiau didesnėse sankryžose kartais būna sunkiau susigaudyti, o taip pat kai yra daug šviesoforų, apribojimų, draudimų.
Žiedinės sankryžos ir daug išvažiavimų
Kartais žmonės naujoje vietoje susipainioja, nes nežino, į kurį išvažiavimą žiedinėje sankryžoje turi taikyti. Tuomet tenka pasivažinėti ratu ir spėti laiku persirikiuoti.