Skardinė stogo danga: privalumai ir galimybės

Sunku atsakyti, kuri stogo danga labiausiai tinka Jūsų namui. Galiausiai, juk ką renkantis žiūrima ne itin į tai, koks yra namas, tačiau taip pat ir vertinamos kiekvienos asmens galimybės, galiausiai, poreikiai.

Ypač dėmesio verta opcija yra skardinė stogo danga. Ji tarnauja daugelį metų, puikiai dera su bet kokiais kitais stogo konstrukciniais komponentais: kai reikalingos vėjalentės, latakai ir t.t.

Skardinių stogų privalumai

Skardiniai stogai turi labai daug privalumų ir visi jie džiugins jus kokybe tik tokiu atveju, kai perkama stogo danga bus geros kokybės ir tuo pačiu sertifikuota. Kai kurie prekybininkai siūlo skardas kur kas pigiau, tačiau dažniausiai tai reiškia, kad kokybė nebus gera ir nebus teikiamos garantijos, kurios dažniausiai ir tampa saugumo rodikliu.

Svarbiausia, kad geros kokybės skardinė stogo danga pasižymi šiais privalumais:

1. Ji atrodo patraukliai ir dera prie bet kokio namo fasado.

2. Tuo pačiu jos montavimas yra gana greitas ir nereikia specialisto šiam darbui.

3. Ji tarnauja daugelį metų, o dažnam tai yra labai svarbu.

Toliau skaityti „Skardinė stogo danga: privalumai ir galimybės”

Gydytojas siūlo cirkonį? Kas tai yra ir kokie jo pranašumai?

Cirkonis kas taiDantų protezavime naudojamos įvairios keramikos rūšys. Viena iš jų – cirkonio oksido keramika.
Protezavimas cirkonio oksido keramika labai populiarėja. Kodėl?
Šiuo metu tai yra pati stipriausia balta medžiaga, kuri naudojama odontologijos klinikoje Vilniuje.
Tvirta, lengva, atrodanti itin natūraliai, tinkanti tiek priekiniams, tiek šoniniams dantims protezuoti ir pasižyminti puikiu biosuderinamumu
STIPRUMAS
Cheminėje elementų lentelėje cirkonis (nors ir yra šviesios spalvos) yra metalas, priklausantis titano metalų šeimai.
Todėl cirkonis yra labai tvirta, rūgštims ir dilimui atspari medžiaga, kuri gali atlaikyti didelį kramtymo krūvį.
ILGAAMŽIS IR IŠBANDYTAS
Iš pradžių cirkonio oksidas naudotas kosmoso technologijų srityje, lėktuvų, variklių, dažų, elektronikos ir kt. gamybos pramonėje.
Juvelyrikoje iš jo gaminami dirbtiniai deimantai. Medicinoje taip pat cirkonio oksido naudojimas nėra naujiena.
Atlikus daugybę mokslinių tyrimų, buvo nustatyta jog ši medžiaga turi gerą biosuderinamumą su žmogaus organizmu, todėl jau daugiau nei 20 metų naudojama gaminant dirbtinius kelio ir klubo sąnarius. Vėliau žengė žingsnį ir į odontologijos sritį, kur iš jo buvo pradėti gaminti dantų protezai.
GERAS BIOSUDERINAMUMAS
Cirkonio oksidą organizmas priima kaip natūralią medžiagą, todėl beveik nepasitaiko atmetimo reakcijų.
Kodėl?
Burnoje dantų protezai nuolat kontaktuoja su seilėmis, yra veikiami rūgščių, temperatūros pokyčių.
To pasekoje vyksta korozija – metalų irimas, ir į žmogaus organizmą patenka šių metalų jonai, kurie gali įtakoti biocheminius procesus.
Todėl protezuojant dantis, rekomenduojama vengti skirtingų metalų rūšių naudojimo burnoje.
Tuo tarpu cirkonis, kaip ir titanas, iš kurio gaminami dantų implantai- puikų biosuderinamumą turinti ir labai atspari korozijai medžiaga.
Cirkonio oksido keramika itin tinka alergiškiems žmonėms ir ieškantiems sveikesnių alternatyvų.
Taip pat atlikti moksliniai tyrimai rodo, kad cirkonis skatina daugintis dantenų jungiamojo audinio ląsteles.
Todėl dantenos natūraliai priglunda prie cirkonio, sąlyčio vietose nekyla uždegimų dėl alerginių reakcijų.
TIKSLUMAS
Cirkonio keramikos protezų pagrindas yra cirkonio oksido karkasas, kuris yra gaminamas CAD/CAM skaitmeninės technologijos būdu.
O tai reiškia, kad konstrukcija yra sumodeliuojama kompiuterinės programos pagalba ir vėliau išfrezuojama specialioje frezavimo mašinoje.
Pažangiausių pasaulio kompanijų sukurta programinė įranga leidžia sukurti maksimaliai tikslius dantų protezus.
Jie geriau priglunda prie likusių savų danties audinių, dėl to sumažėja karieso po restauracija galimybė.
ESTETIKA – NATŪRALUMO EFEKTAS
Cirkonio savybės bei dantų techniko įgūdžiai suteikia galimybę sukurti tokio lygio dirbtiną konstrukciją, kurią nuo tikro danties sunku atskirti netgi patyrusiam gydytojui.
Cirkonio keramikos protezai yra itin estetiški, nes pralaidūs šviesai.
Šviesa gali prasiskverbti kiaurai konstrukcijos.
Taip ir yra sukuriamas natūralumo efektas, net krintant įvairiai šviesai, pvz ryškiai šviečiant saulei ar šokant neoninės šviesos apšviestoje diskotekos salėje.
To neįmanoma pasiekti gaminant metalo keramikos protezus.
Metalas nepraleidžia šviesos, todėl burnoje atkurto danties keramikos spalva yra intensyvesnė, jis akivaizdžiai išsiskiria iš kitų dantų.
Cirkonio dėka protezo karkasui pagaminti nenaudojamas metalas, todėl prie dantenų nebeliko juodo dantenų kraštelio fenomeno, kuris daug metų vargino pacientus, nešiojančius metalo keramikos restauracijas.
LAIDUMAS TEMPERATŪRAI
Cirkonis pasižymi mažu šilumos ir šalčio laidumu, todėl tai padeda sukurti nuosavo danties pojūtį.
MAŽIAU KAUPIA APNAŠO
Dėl paviršiaus ypatybių prie itin gerai išpoliruoto cirkonio sunkiau kimba apnašas.
PAGRINDINIS TRŪKUMAS – KAINA
Šios konstrukcijos yra brangesnės negu tradicinės metalo keramikos konstrukcijos, nes joms pagaminti naudojamos pažangiausios rinkoje esančios technologijos. Deja tai, kas pažangu, yra nepigu.

Namo stogai – kas ir kaip?

Geras namo stogas leis būti ramiu, kad kartą paskirta investicija tarnaus Jums daugelį metų. Šiuo metu rinkoje siūlomų stogo dangų pasiūla yra tokia plati, kad kiekvienas gali rasti jam labiausiai tinkamą opciją. Dažniausiai dengiami šlaitiniai stogai, kurie neatsiejami nuo šiferio, taip pat ir skardos. Galima rasti ir daugiau opcijų, kurios kainuoja kur kas brangiau, tad rinkitės tą variantą, kuris Jums atrodo labiausiai tinkamas.

Renkamasi pagal kainą

Natūralu, kad dažnas ieškodamas labiausiai jam tinkamo stogo dangos – prioritetą skiria kainai. Taip, nereikia per daug taupyti, kadangi tam tikra prasme tai gali lemti kokybę. Tačiau lygiai taip pat labai brangi stogo danga ne visada reiškia, kad ji bus itin geros kokybės. Paprasčiausiai kai kurie gamintojai labai daug investuoja į reklamą, o ne gaminių kokybę ir dėl to galiausiai danga kainuoja gana brangiai, tačiau nėra itin verta savo kainos, kadangi netarnauja ilgiau nei visos kitos dangos.

Galiausiai, atminkite, kad puiki galimybė sutaupyti – investuoti į geros kokybės dangas ir pirkti jas per akcijas. Tai yra puiki galimybė sumokėti mažiau, tačiau būti ramiu, kad investicija tikrai atsipirko.

Sertifikuota kokybė

Toliau skaityti „Namo stogai – kas ir kaip?”

Ventiliuojamas fasadas – ilgaamžiai namai

Tinkamas namo fasadas gali garantuoti, kad namas tarnaus kur kas ilgiau. Nors daugeliui svarbi estetika, tačiau reikia nepamiršti, kad tik techniškai tvarkingas fasadas, kuris kvėpuoja, kuris atsparus aplinkos poveikiui bei pasižymi kitomis savybėmis – tarnaus daugelį metų. Prie tokių geriausių opcijų dažniausiai yra minimas ventiliuojamas fasadas. Nors Lietuvoje jau nėra inovacija, tačiau vis dar dažnai įvardijamas kaip geriausias pasirinkimas tiems, kurie renkasi ilgaamžiškumą bei kokybę.

Tinkamos medžiagos

Ventiliuojamas fasadas gali būti kuriamas įtraukiant labiau skirtingas medžiagas, tad visada verta yra tartis su specialistais, kurie pagal Jūsų poreikius pasiūlys ir labiausiai tinkamą įrangą. Žinoma, kad reikia vertinti funkcionalumą, o ne kainas. Nors daugelis stengiasi sutaupyti, tačiau kainos yra tas aspektas, kuris labai dažnai lemia kokybę.

O kadangi fasadas yra tvarkomas daugeliui metų – jau geriau katrą investuoti daugiau, tačiau būti tikru, kad vėliau nebeteks sukti galvos dėl būsto fasado, kuris tikrai gali būti estetiškai patrauklus ir funkcionalus.

Efektyvus darbų atlikimas

Toliau skaityti „Ventiliuojamas fasadas – ilgaamžiai namai”

Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą

Kreivi dantys yra ne tik estetinė problema, tačiau ji minima dažniausiai. Natūralu, kad graži šypsena dažniausiai siejama su kur kas didesniu pasitikėjimu savimi, su didesne meile sau, o tai yra svarbu, kadangi gali prisidėti prie kur kas laimingesnio žmogaus gyvenimo.

Tiesa, jeigu ir Jus kankina kreivi dantys – tokiu atveju siūlome nieko nelaukti, o kuo greičiau ieškoti specialistų, kurie gali padėti sutvarkyti esamas sveikatos problemas. Taip, tai tikrai yra sveikatos problema ir dantų tiesinimas kapomis arba kitais metodais gali padėti ją sutvarkyti. Dantų tiesinimas dar yra vadinamas ortodontiniu gydymu.

Tiesinimo būdai

Nors dažniausiai šiuo metu minima ir labiausiai vertinama opcija yra dantų tiesinimas kapomis, tačiau yra ir daugiau variantų, kurie apsimoka. Štai breketai labai geras pasirinkimas tokiu atveju, kai žmogus jau yra suaugęs. Šiuo metu galima džiaugtis net ir tokiais breketais, kurie yra beveik nematomi. Jie kainuoja brangiau, tačiau dažnam patinka, kadangi niekas nežinos, kad esamuoju metu Jūsų dantys yra tiesinami.

Kuo anksčiau – tuo geriau

Toliau skaityti „Viskas, ką reikia žinoti apie dantų tiesinimą”