Ko nepadarysite patys, reikės veterinaro

Veterinarijos centras VilniujeNe kiekvienu atveju, tačiau gana dažnai veterinarijos centras Vilniuje – vienintelis būdas atlikti tam tikras procedūras jūsų augintiniui. O kai kuriuos dalykus, žinoma, galima patikėti tik į veterinaro rankas.

Nagų karpymas

Nors skamba juokingai, tačiau šeimininkai kai kuriems savo augintiniams patys nagų karpyti nesiryžta. Kodėl? Nes kartą pabandę labai pasigaili. Viena priežastis – augintinis mirtinai išsigąsta ir vėliau įgyja naujų keistų įpročių ar ydų. Gali labai bijoti žirklių, jas pamatęs būti agresyvus. Jeigu nagus karpyti bandėte dviese – vienas laikė, kitas kirpo – šuo ar katė gali taip išsigąsti tokios kombinacijos, kad kitą kartą, dviese paėmus šunį ar katę, jis iškart pasišlapins iš baimės arba elgsis agresyviai. Be to, kai kas nebenori daugiau niekada patys karpyti nagų, po to, kai skaudžiai įkerpa ir ima kraujuoti. Iš tiesų, nėra taip lengva pataikyti ir tiksliai nukirpti nagus, nes gali būti prakirpta kraujagyslė, o tuomet kraujas gali tekėti netgi tikrai ilgai.

Ausų valymas

Nemaloni tiesa dėl ausų valymo – tai dar viena procedūra, kurią augintiniui atlikti gali būti katastrofiškai sunku, šuo gali visiškai nesileisti tai daryti. Tokiu atveju, rekomenduojama taip pat keliauti pas veterinarą ir ten atlikti tokius veiksmus. Galų gale, net jeigu procedūra augintiniui bus nemaloni ir pas veterinarą, šunelis ar katė negalės viso savo pykčio ir nuoskaudų nukreipti į šeimininką, nes dėl to bus kaltas veterinaras.

Skiepai

Kaip žinia, skiepyti šunį yra būtina, kitaip jis gali apsikrėsti sunkiomis ligomis, pavyzdžiui, šunų maru, ir pakratyti letenas. Taigi, skiepai tikrai yra ta procedūra, kurios savarankiškai patys neatliksite – būtinai reikės kreiptis į veterinarijos kliniką. Tai nesudėtinga procedūra, todėl galite išsirinkti tiesiog jums patogiausioje vietoje, arčiausiai namų esantį veterinarą, kliniką, ir ten apsilankyti su šuneliu.

Tyrimai ir gydymas

Dar vienas svarbus dalykas – įvairūs tyrimai, atliekami dėl kokių nors ligų ar profilaktiškai. Profesionali veterinarijos klinika Vilniuje tikrai turės visus tyrimams reikalingus dalykus – instrumentus, aparatus, įrangą. Taigi, ten galėsite atlikti tyrimus, stebėti šunelio būklę. Ir žinoma jam gali būti skiriamas įvairus gydymas, įskaitant ir chirurginį (išvaržos, traumos ar kt. atvejais).

Kastracija ir sterilizacija

Dažniausiai šunimis atliekama chirurginė intervencija – tai šuns vaisingumo šalinimas. Tai atliekama siekiant užkirsti kelią nereikalingų palikuonių atsiradimui. Taip pat sterilizuojamos ir katės. Dažniausiai procedūra atliekama patelėms, tačiau kartais kastruojami ir patinai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *