Kaip pasirinkti buhalterinės apskaitos specialistą?

Teisingas buhalterinės apskaitos vedimas yra vienas iš svarbiausių darbų, kuriuose turi atlikti kiekviena įmonė. Renkantis specialistus, kurie atliks šiuos darbus turime du pasirinkimus – samdyti buhalterį arba patikėti darbus buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančiai įmonei, pavyzdžiui, https://asfinansa.lt/. Abu pasirinkimai turi savo privalumų ir trūkumų, todėl norint padaryti teisingą sprendimą, reikia gerai apsvarstyti viską ir tik tada nuspręsti, kas jūsų įmonei yra naudingiau visais atžvilgiais.

Pieštukas rankojePirmiausia kalbant apie patarimus renkantis gerą specialistą buhalterinės apskaitos darbui atlikti, reikia paminėti svarbų dalyką. Rinktis reikia tik tokį, kuris turi patirties šiame darbe, puikiai išmano visas įstatymų ir apskaitos vedimo subtilybes, moka gerai dirbti su reikiamoms buhalterinės apskaitos programomis ir turi reikiamų asmeninių savybių tokių, kaip punktualumas, kruopštumas, sąžiningumas, noras tobulėti. Visa tai užtikrins, kad pasirinktas buhalteris ar apskaitininkas su savo darbu susitvarkys taip, kaip ir priklauso. Taip pat pagalvokite ar jums reikalingas buhalteris, apskaitininkas ar vyr. buhalteris. Skiriasi jų kompetencijos. Kartais didelėse įmonėse reikalingi visi išvardinti specialistai, o jų skaičius priklauso nuo darbų apimties. Nedidelėse įmonėse įprastai pakanka vieno specialisto, kuris turi žinių ir įgūdžių vedant buhalterinę apskaitą nuo pirminių dokumentų iki pilnos apskaitos.

Sekantis žingsnis priklauso nuo to, kas jūsų įmonei naudingiau. Galite rinktis samdyti buhalterį arba patikėti darbus buhalterinės apskaitos darbus atliekančiai įmonei. Viskas priklauso nuo įmonės dydžio, vykdomos veiklos pobūdžio ir kitų niuansų, kurie jums gali pasirodyti svarbūs. Didelėse įmonėse įprastai neapsieinama be buhalterių, kurie dirba įmonėje ir kasdien atlieka įvairiausius darbus. Mažose įmonėse arba tose kurios nereguliariai vykdo veiklą dažniau pasirenkama kreiptis į apskaitos darbus atliekančias įmones. Jei negalite nuspręsti, kas jums naudingiau, tai galite paskaičiuoti, kiek kainuos visa samdomo buhalterio darbo vieta ir išsiųsdami užklausas patikusioms buhalterines paslaugas teikiančioms įmonėms. Galėsite palyginti pasiūlymus ir žinosite, kas jums labiau apsimoka.

Ne tik piniginiai klausimai turi lemiamą balsą. Labai svarbu ir tai, kokie darbai turi būti atliekami vedant buhalterinę apskaitą. Kartais neapsieinama be buhalterio ar apskaitininko, kuris kasdien dirba įmonėje ir atlieka įprastus darbus, tačiau galima apsieiti ir sutaupyti vyr. buhalterio samdymui. Tokiu atveju galima kreiptis į tokias paslaugas teikiančią įmonę, kuri atliks tik vyr. buhalterio atliekamus darbus. Taip galėsite sutaupyti nemažą pinigų sumą. Kaip matome yra platus paslaugų pasirinkimas pagal kiekvienos įmonės poreikius.

Vienas atsakymas į “Kaip pasirinkti buhalterinės apskaitos specialistą?”

  1. Geri patarimai. Tikrai labai svarbu įsivertinti ne tik kainą. Svarbu, kokie bus atliekami darbai bei kokia jų kokybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *