Plaukimas baidarėmis: pradedančiųjų klaidos

Nutarėte, kad šiais metais baidarių nuoma Dzūkijoje taps jūsų iššūkiu ir pagaliau jūs išplauksite gražiais vandenų keliais? Viskas gerai, tačiau turite būti atsakingi ir atsargūs plaukiotojai. Nepadarykite klaidų, kurias padaro pirmą kartą baidare plaukiantys pradedantieji.

Netinkamai apsirengia

Pirmiausia svarbu suprasti, kad baidarės – tai ne kruiziniai laivai. Jūs plauksite šlapiomis lauko sąlygomis, gal įkrisite į vandenį, gal reikės išlipus pasistumti baidarę per akmenis, arba bent jau būsite aptaškyti vandens. Todėl verta rengtis taip, kad kuo mažiau sušlaptumėte. Jeigu lis – turėkite savo lietpaltį. Geriausia avalynė – guminės šlepetės, kurios sušlapę greitai ir išdžius, o jūs lengvai galėsite ir su jomis akmenuotu dugnu paeiti, ir iš jų išsispirti. Turėkite ir maudymosi drabužius, nes tikrai kur nors norėsite įšokti į vandenį. Jeigu baidarė turi gerą sandarią daiktadėžę, tikrai verta turėti ir kai kurių drabužių atsarginius variantus.

Netinkamai suruošia daiktus

Ruošiant savo daiktus, taip pat svarbu atminti, kad vanduo bus ir geriausias draugas, ir didžiausias priešas. Tikrai yra daiktų, kurių jūs nenorėtumėte nei paskandinti, nei sudrėkinti. Todėl verta visus daiktus įpakuoti į specialias sandarias celofano pakuotes, o pačius svarbiausius smulkius daiktus (piniginę, telefoną, raktus) sandarioje pakuotėje ant dirželio laikyti ant kaklo. Niekada nežinai, kada apsiversite ir viskas pliuptelės į dugną. Tad su savimi tikrai geriau turėti bent jau ryšio priemones ir dokumentus. Dar geriau – į baidarę imti tik tai, kas būtina, o visa kita palikti pas nuomotoją.

Per smarkiai irkluoja pradžioje

Paprasta ir jau tradicija tampanti klaida – tai pradedančiojo baidarininko įsiūtis irkluoti. Patyrę irkluotojai tą daro labai ramiai, santūriai, o norėdami pasukti baidarę, atlieka itin nedidelius judesius. Nepatyręs pirmą kartą plaukiantis žmogus galbūt irkluoja iš visų jėgų, dėl to negali valdyti valties, posūkio metu atsitrenkia į krantus, meldus, apsisuka ir kitaip nekontroliuoja padėties.

Vartoja alkoholį

Nė vienam baidarininkui nepatartina plaukti apsvaigus. Atsipūsti gamtoje su alumi geriau tuomet, kai jau nakvojate ir esate baigę savo maršrutą. Yra daugybė priežasčių, kodėl plaukiant geriau gerti girą ar limonadą, o ne alų.

Pasirenka per ilgus ir per sunkius maršrutus

Taip, kaip nereikia persistengti irkluojant, taip reikėtų ir plaukti paprastesniais, trumpesniais maršrutais. Juk ir su slidėmis pirmą kartą neplaukiate nuo stačiausio kalno, didžiausios trasos, renkatės vaikams skirtą kalnelį. Tad ir plaukite iš pradžių ramesne upe be kliūčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *