Kodėl studentams reikalingas spausdintuvas

Kaseciu pildymas kauneVieni studentai naudojasi kopijavimo centrų paslaugomis, kitiems labiau verta turėti savo spausdintuvus ir kopijavimo mašinas. Pastariesiems aktualia paslauga tampa kaseciu pildymas Kaune ar kitame studentų mieste. Studentams spausdinti reikia labai dažnai, o savo spausdinamo lapo savikaina yra labai maža, vos keli centai ar mažiau. Kai kopijavimo centre už tokią paslaugą gali tekti ir nemažai susimokėti. Kam prireikia studentams popierių krūvų, kai jau gyvename skaitmeniniame amžiuje?

Reikia kopijuoti knygas

Tikėtina, kad spausdintuvo kasetę teks greitai keisti, jeigu negalite skaityti skaitmeniniu formatu ir visas elektronines knygas norite atspausdinti. Arba nukopijuoti su kopijavimo aparatu iš vienintelio esamo egzemplioriaus. Deja, universitetai nėra tokie turtingi, kad parūpintų visą būtiną literatūrą kiekvienam studentui. Taigi, jeigu tenka net knygas spausdinti ir kopijuoti, patogiau turėti savo spausdintuvą, kuriam vis papildytumėte kasetę, taip pat savo popierių, ir viską pasidaryti pigiau. „Nors studijuoju prestižiniame universitete, specialybė nėra labai populiari, dar gana nauja. Knygų yra tik kelios visai grupei, turime kažkaip dalintis. Tarp kai kurių eina iš rankų į rankas, nes daug studentų gyvena vienoje vietoje, bendrabutyje. Bet mums, kurie ten negyvename, tenka išlaidauti ir spausdintis. Pirmą kartą spausdinau kopijavimo centre, tai kainavo beveik tiek, kiek knyga kainuoja naujai nusipirkt. Dabar jau taip nespausdinu, ir tiesiog įsigijome su kambarioke spausdintuvą, daug pigiau kainuoja pačioms taip atspausdinti. Ir kasetę neseniai pildėme, vos po 10 eurų teko susimesti“, – sako ji.

Kopijuoti konspektus

Studentai taip pat dažnai neša kopijuoti savo ir draugų konspektus. Vis dar vyrauja sistema, kuomet paskaitų metu studentai konspektuoja tarsi per kažkokį diktantą. Tie, kas neateina į paskaitą, neturi iš kur gauti visą medžiagą. Taigi, tenka prieš egzaminą su draugo sąsiuviniu keliauti į kopijavimo centrą. Arba… Atsispausdinti viską (nukopijuoti) namie su savo spausdintuvu, rašalu ir popieriumi.

Spausdinti rašto darbus

Kas nežino rašto darbų spausdinimo maratono? Artėjant egzaminų sesijai į pabaigą, daugybei studentų tenka atnešti atspausdintus savo rašto darbus: diplominius, kursinius, referatus, savarankiškus darbus ir kitus. Visa tai taip pat nemažai atsieina. O jeigu dar atspausdini ir paskui randi daugiau klaidų… Spausdinimas gali brangiai kainuoti, jeigu nenaudoji savo spausdintuvo.

Spausdinti konspektus ir egzamino klausimus

Spausdinti armonikėles – irgi būdas spausdinti konspektus, tik labai sumažintus… Tačiau taip pat prieš egzaminus tenka daryti ir daugiau įvairių kitokių konspektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *