Kodėl dantų implantavimui naudojamas titanas?

Dantų implantavimo procedūrą sudaro du etapai – paties implanto sriegimas (arba tvirtinimas kitu būdu, tai priklauso nuo konkretaus implanto) ir protezo fiksavimas ant atraminės implanto dalies. Implantas, į kaulą tvirtinamas elementas, dažniausiai gaminamas iš medicininio titano, kuris medicinoje, tiksliau – chirurgijoje, yra populiariausias elementas. Daugeliui tai gerai žinoma ir nekelia nuostabos, tačiau iš tikrųjų retai kada žinoma, kodėl būtent titanas tapo pagrindine dantų implantavimo ir apskritai chirurgijos medžiaga.

Titano ypatybės

Kodėl dantų implantavimui naudojamas titanas? Chirurgijoje, taip pat ir atliekant dantų implantavimo procedūras, titanas pradėtas naudoti jau prieš beveik šimtą metų. Kaip tik tada buvo atliekama daugybė tyrimų ir pastebėta, kad būtent šis metalas išsiskiria puikia suderinamumu su natūraliais žmogaus audiniais, ypač kauliniais. Titanas gerai sugyja, išsiskiria minimalia organizmo atmetimo tikimybe (priešingai nei kai kurie kiti svetimkūniai, kuriuos tenka šalinti). Titanas gerai prisitaiko, yra nepaprastai tvirtas (tai apskritai vienas tvirčiausių metalų), todėl tinkamai prižiūrimas toks implantas gali tarnauti ir visą gyvenimą. Be to, titaninis implantas puikiai susilieja su žandikauliu, o tokiu būdu užtikrinamas ir maksimalus komfortas pacientui. Taigi, metalo tvirtumas ir prisitaikymas tapo esminėmis priežastimis, kodėl būtent titanas tapo dažniausiu dantų implantavimo procedūros pasirinkimu.

Titano implantai ir kitos medicininės procedūros

Vienas didžiausių mokslo laimėjimų, kalbant apie chirurgiją ir implantavimą, tai nustatymas, kad titano implantai yra paramagnetiniai. Tai reiškia, kad jie neiškreipia ir neblokuoja tokių medicininių procedūrų kaip magnetinis rezonansas rezultatų. Žmonės, turintys titano implantus, be jokių kliūčių gali būti tiriami šiuo būdu ir gauti visavertę medicininę pagalbą. Priešingai nei implantavus kitokius elementus, kurie užkerta kelią atlikti nuodugnią tam tikrų susirgimų analizę.

Titanas – ne tik tvirtas, bet ir brangus

Dantų implantavimas neretai baugina pacientus dėl kainos, kurią tenka mokėti už kokybiškas priemones ir procedūras. Iš tikrųjų, didelę dalį dantų gydymo kainos sudaro titano implantas. Titaną, kaip metalą, yra gana sudėtinga apdirbti. Tam reikalinga speciali įranga, taikoma reta technologija, todėl išgauti aukštos rūšies žaliavą reikalingos gana didelės investicijos. Visgi, tai labai svarbu, kad dantų implantavimas pavyktų sklandžiai, todėl gydytojai paprastai rekomenduoja netaupyti kelių šimtų eurų tam, kad ateityje dantų gydymas neatsieitų dar daugiau, kad po kelerių metų netektų implanto keisti nauju ir visą procedūrą kartoti iš naujo. Tad verčiau iš karto rinktis aukštesnės kokybės gaminius, kurių ir naudojimo laikas bus ilgesnis.

Apie dantų implantavimą Skaitykite protezavimas-implantavimas.lt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *