Burnos higiena – kelias link sveikesnių dantų

Pagrindinės dantų ligos kyla dėl netinkamo jų išvalymo. Žmonės skuba, šiek tiek patrina dantis šepetuku ir bėga savais keliais. To neužtenka. Nešvarumų bei bakterijų lieka tarpdančiuose, ant liežuvio. Visa tai skatina ėduonies atsiradimą arba jo plitimą. Rekomenduojama atlikti burnos higieną, kai jaučiate, kad jau yra susidariusių dantų akmenų.

Dantų apnašos

Burnos higiena - kelias link sveikesnių dantųDantų apnašos, tai ant danties likę maisto likučiai, kuriuose yra puiki terpė kauptis bakterijoms. Įprastiniu šepetėliu įmanoma pašalinti tik 60 procentų apnašų. Visa kita lieka tarpdančiuose, į kuriuos šepetėlis tiesiog nepatenka. Rekomenduojama visada naudoti tarpdančių siūlą, vieno danties šepetėlį bei tarpdančių šepetėlius. Tarpdančių siūlą bei šepetėlius rinktis reikia, atsižvelgiant į tarpų tarp dantų plotį.

Dantų siūlai

Siūlai būna įvairių rūšių – ypač ploni; išsiplečiantys; storesni; su plastmasine kojele, su kuria siūlą lengviau įstumti į tarpdantį. Dažniausiai jie impregnuojami fluoru, kuris stiprina dantų emalį. Valyti dantis reikėtų po kiekvieno valgio. Po dantų valymo šepetėliu taip pat reikia naudoti ir siūlą.

Tarpdančių šepetėliai

Tarpdančių šepetėliai skiriasi savo šerelių bei metalinės dalies storiu. Jie žymimi spalvomis, pagal kurias galima atskirti sau tinkamą variantą. Kiekviena firma žymi savaip. Pavyzdžiui, rožinė – 0,4mm (ploniausi), oranžinė – 0,45mm, raudona – 0,5mm ir taip toliau. Jeigu tarpdančiai skirtingų pločių, kiekvienam iš jų parenkamas konkretus šepetėlio variantas. Svarbu, kad metalinė dalis netrintų dantų paviršiaus, kas būna, kai šepetėlis per didelis. Trinant dantį, nusigremžia emalis ir praplatėja tarpdančiai. Burnos higieną atliekantis specialistas gali pritaikyti būtent jums tinkamo dydžio šepetėlius.

Neseniai atsirado plastmasiniai tarpdančių šepetėliai. Jie sudaryti iš kietos dantų krapštuko formos plonos plastmasės ir minkšto šerelių formos apvalkalo. Būna plonesnių ir storesnių šepetėlių variantų. Žinant savo tarpdančių plotą, nesunku pasirinkti sau tinkamą variantą. Lyginant su įprastais tarpdančių šepetėliais, šių privalumas tas, kad jie nebraižo emalio.

Vieno danties šepetėlis

Skirtingai nuo įprastinio šepetėlio, jis tiksliai pasiekia krūminių ar net protinių dantų paviršius (labai plačius tarpdančius taip pat galima juo valyti). Jis turi ilgą kojelę ir mažą šerelių kiekį ant nedidelės galvutės. Dėl savo aptakios formos, juo lengva nuvalyti apnašas, esančias danties ir dantenos susijungimo vietose.

Dantų akmenys

Dantų akmenys – tai jau sukietėjusios ant dantų paviršiaus buvusios apnašos. Žmonės daro klaidą kramtydami maistą tik viena puse. Aišku tam būna priežasčių (trūksta danties, skauda dantį ir pan.). Toje pusėje, kuria kramtoma, kietas maistas, liesdamasis su dantimis, nuvalo dalį apnašų. Kitoje pusėje viskas kaupiasi ir jeigu gerai neišvaloma, galiausiai tai baigiasi dantų akmenimis – apnašos sukietėja, nes jas veikia mineralinės seilių nuosėdos. Norint to išvengti, privalu laiku valytis dantis. Jeigu jau per vėlu ir akmenys susidarę, teks atlikti burnos higieną tam, kad juos pašalintumėte.

Burnos higiena Klaipėdoje

Klaipėdoje yra puikių specialistų, kurie jums atliks šią procedūrą. Burnos higienos proceso metu šalinamos apnašos bei akmenys. Apnašų šalinimui naudojami minkšti šepetėliai, kurie besisukdami pasiekia net ir sunkiai prieinamas vietas. Akmenys šalinami ultragarsiniu skaleriu arba rankiniais instrumentais (ten, kur jie sunkiai pasiekiami). Jeigu žmogaus skausmo slenkstis mažas arba jo dantys jautrūs, galima vietinė nejautra. Taigi procedūra visiškai nebaisi ir kiekvienas žmogus turėtų ja naudotis reguliariai.

Daugiau apie profesionalią burnos higieną skaitykite Klaipėdos odontologijos centro svetainėje : https://www.klaipedosoc.lt/paslaugos/profesionali-burnos-higiena-klaipeda

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *