Kas yra duomenų apsaugos pareigūnas ir kaip juo tapti?

NovusnexusDuomenų apsaugos pareigūnas (DAP) – tai asmuo, atsakingas už asmens duomenų apsaugą ir patarimus dėl duomenų apsaugos įstatymų laikymosi. DAP turi būti pranešta apie bet kokią asmens duomenų tvarkymo veiklą, o tvarkant asmens duomenis būtina atsižvelgti į jo patarimus. Jei jūsų įmonė tvarko didelį kiekį neskelbtinų duomenų arba reguliariai tvarko informaciją apie asmenis, turite paskirti duomenų apsaugos pareigūną. Taip pat galite tai padaryti, jei esate įsisteigę ES arba ten turite darbuotojų. Yra keletas išimčių, tačiau jos nėra dažnos. Daugeliu atvejų nėra būdo to išvengti. Kaip ir kiekviename įstatyme ir reglamente, nėra universalaus standarto, nustatančio, kas gali būti duomenų apsaugos pareigūnas ir kokias savybes jis turi turėti, kad atitiktų šias pareigas. Kiekvienoje šalyje galioja savi teisės aktai, kurie skirtingoms įmonėms ar veiklos rūšims taikomi skirtingai, atsižvelgiant į jų dydį ir veiklos pobūdį. novusnexus.lt – plačiau apie paslaugas ir jų naudojimą.

Duomenų apsaugos pareigūno paskyrimo sąlygos

Jei jūsų įmonė tvarko didelį kiekį neskelbtinų duomenų arba reguliariai tvarko informaciją apie asmenis, turite paskirti duomenų apsaugos pareigūną. Tai galite padaryti ir tuo atveju, jei esate įsisteigę ES arba ten turite darbuotojų. Yra tam tikrų išimčių, tačiau jos nėra dažnos. Daugeliu atvejų nėra būdo to išvengti. Kaip ir kiekviename įstatyme ir reglamente, nėra universalaus standarto, kas gali būti duomenų apsaugos pareigūnas ir kokiomis savybėmis jis turi pasižymėti, kad atitiktų reikalavimus. Kiekvienoje šalyje galioja savi teisės aktai, kurie skirtingoms įmonėms ar veiklos rūšims taikomi skirtingai, priklausomai nuo jų dydžio ir veiklos pobūdžio. Toliau pateikiamos sąlygos, kurias reikia atitikti norint paskirti duomenų apsaugos pareigūną:

Koks yra duomenų apsaugos pareigūno vaidmuo?

Duomenų apsaugos pareigūnas yra asmuo, atsakingas už asmens duomenų apsaugą ir patarimus, kaip laikytis duomenų apsaugos įstatymų. Duomenų apsaugos pareigūnui turi būti pranešama apie bet kokią duomenų tvarkymo veiklą, o tvarkant asmens duomenis turi būti atsižvelgiama į jo patarimus. Duomenų apsaugos pareigūnas paprastai yra asmuo, atsakingas už tai, kad įmonė laikytųsi duomenų apsaugos reikalavimų. Jis paprastai atsiskaito įmonės vadovybei ir stebi, kaip laikomasi duomenų apsaugos įstatymų ir vidaus politikos. Duomenų apsaugos pareigūno funkcijos dažnai derinamos su kitomis užduotimis, pavyzdžiui, žmogiškųjų išteklių valdymu, IT valdymu ir pan.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *