5 geriausi stiklo statiniai pasaulyje

StiklasNepriklausomai nuo to, ar esate architektūros maniakas, ar atsitiktinis aplinkinio pasaulio stebėtojas, neįmanoma paneigti gerai suprojektuoto pastato galios. Iš išorės stiklinis pastatas gali būti kvapą gniaužiantis – iš jo galima pamatyti, kas yra viduje, ir į jį patenka daug natūralios šviesos. Tačiau iš vidaus šie pastatai gali būti dar ypatingesni. Šie stikliniai pastatai yra tokie įspūdingi, kad atrodo beveik kaip iš kito pasaulio. Kiekviename iš jų galima rasti unikalų būdą, kaip stiklą įtraukti į architektūrinę struktūrą taip, kad jis būtų vizualiai įspūdingas ir intriguojančiai funkcionalus. Jei ieškote kitos studijų užsienyje vietos arba tiesiog norite įtraukti į savo sąrašą, susipažinkite su šiais penkiais stikliniais pastatais iš viso pasaulio:

Musashi-Koyama sinagoga

Pirmasis stiklinis pastatas mūsų sąraše yra Musashi-Koyama sinagoga Tokijuje, Japonijoje. Pastato dizainas – tai modernus tradicinės japoniškos sinagogos variantas. Ją 2007 m. baigė statyti Yoshio Taniguchi, kurį įkvėpė tradicinio japonų rankų darbo žvejybinio tinklo kreivės. Pastatui panaudotas specialus stiklas, vadinamas "hibridiniu float stiklu", kuris, palyginti su kitų rūšių stiklu, mažiau akina ir sunaudoja 36 % mažiau energijos. Sinagogos architektūra suprojektuota taip, kad atspindėtų gamtos ir visatos harmoniją. Pastato interjeras yra stulbinantis – 16 m aukščio ir 12 m pločio, o 10 m lubos pagamintos iš stiklo. Vitražams buvo sukurtas specialus stiklas, kuris praleidžia šviesą, bet neleidžia į vidų įeiti pašaliniams žmonėms. Plačiau beremisstiklas.lt ir geros kainos.

"Apple" parduotuvė Pekine

Šis pastatas stovi "San Guan" prekybos centro viduje Pekine, Kinijoje. Jį suprojektavo britų architektūros firma "Foster and Partners", kurią įkvėpė tradicinis kinų ritinys. Pastatą sudaro pagrindinis atriumas su stikliniu stogu ir du šoniniai atriumai su permatomo stiklo sienomis. Du šoniniai atrijai pakelti ant nuožulnios platformos, kad sukurtų judėjimo pojūtį. Dėl permatomų stiklo sienų į parduotuvę patenka natūrali šviesa, kuri atsispindi nuo poliruoto plieno šviestuvų, todėl pastatas atrodo modernus ir technologiškas. Pagrindinio atriumo stogas pagamintas iš stiklinio stogo su tradicinių kinų kilimų įkvėptu raštu. Stogą remia plieninės kolonos, išdėstytos bambukų ūglius primenančiu raštu. Ant stogo taip pat įrengta saulės baterijų sistema, kuri gamina pakankamai energijos parduotuvei maitinti.

Šanchajaus bokštas

Šis bokštas yra Šanchajuje, Kinijoje, ir šiuo metu yra antras pagal aukštį pastatas pasaulyje. Bokštą dengia 100 000 kvadratinių metrų stiklo, t. y. maždaug dešimtadalis pastato ploto. Stiklas padengtas specialia medžiaga, kuri neleidžia 99 % UV spindulių patekti į pastatą, taip pat iki 9°F sumažina patalpų temperatūrą. Pastatas padalytas į tris dalis, kurios skiriasi savo dydžiu ir tūriu. Pastato branduolys yra centre ir yra trikampės prizmės formos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *