Kaip išsirinkti tinkamą kačių maistą savo katinui?

Ar žinojote, kad jūsų katė gali gyventi iki 20 metų? Tai ilgas laiko tarpas šerti katę tuo pačiu senu konservuotu maistu. Yra daugybė pasirinkimų, todėl gali būti šiek tiek painu, kas tinka ar netinka jūsų mažajam kačių draugui. Katės iš prigimties yra mėsėdės. Kad jų organizmas būtų sveikas ir aktyvus, joms reikia daugiau baltymų nei angliavandenių, vitaminų, mineralų ir riebalų. Tai, kokį maistą parinksite savo katei, taip pat priklauso nuo jos amžiaus ir gyvenimo būdo. Kai kurie maisto produktai yra geresni už kitus, kai reikia pridėti maistinių medžiagų, pavyzdžiui, antioksidantų, kurie apsaugo nuo ligų ir padeda atkurti ląsteles po fizinio krūvio. Šiame straipsnyje sužinosite apie skirtingus kačių ėdalo tipus ir kiekvieno jų naudą, kad galėtumėte tinkamai pasirinkti savo augintiniui.

Sausos granulės

LendaSausas kačių maistas yra labiausiai paplitęs naminių gyvūnėlių ėdalas. Jis tiekiamas mažomis arba didelėmis granulėmis, kurias galima laikyti ilgą laiką ir kurių nereikia laikyti šaldytuve. Pagrindinės sauso ėdalo sudedamosios dalys yra grūdai, mėsos šalutiniai produktai ir gyvūniniai riebalai, kuriuose yra mažai baltymų ir daug angliavandenių. Tokio tipo maistas nėra tinkamas katėms, nes į jų organizmą siunčiamos netinkamos maistinės medžiagos ir gali sukelti daug sveikatos problemų. Katės angliavandenius perdirba kitaip nei žmonės ir kiti gyvūnai. Jos naudoja kitokį fermentą jiems metabolizuoti, todėl negali iš jų išgauti visos reikiamos energijos.

Konservai

Jautrų skrandį turinčioms katėms dažnai rekomenduojami konservai. Paprastai jis yra brangesnis už sausą maistą, tačiau tai puiki išeitis katėms, kurios dėl alergijos negali ėsti sauso maisto. Kačių virškinamasis traktas trumpesnis nei žmonių, vadinasi, maistas jų skrandyje dažnai būna trumpiau. Tai gali sukelti problemų jautrų skrandį turinčioms katėms, nes nesuvirškintas maistas gali sukelti alergiją ir skrandžio skausmus. Plačiau: lenda.lt – sužinokite koks maistas katėms yra geriausias.

Ekspertų rekomenduojami konservai

Kai kurie konservai, kuriuos dažnai rekomenduoja veterinarijos gydytojai ir kačių ekspertai, yra šie: – "Friskies" – tai įvairių skonių konservai, kurie puikiai tinka jaunesnėms katėms ir kačiukams. Tai taip pat geras pasirinkimas jautrų skrandį turinčioms katėms. – Fancy Feast – tai puikus pasirinkimas vyresnėms ir specialių mitybos reikalavimų turinčioms katėms.

Dehidratuotas maistas

Tokio tipo maistas gaminamas išspaudžiant didžiąją dalį vandens iš maisto, todėl jis ilgiau išsilaiko. Dehidratuotas maistas puikiai tinka šerti katę, kai atostogaujate arba esate ilgam išvykę iš miesto. Jie taip pat dažnai rekomenduojami jautrų skrandį turinčioms katėms, nes tai sausi ir lengvai virškinami granulės. Valgydamos dehidratuotą maistą katės negali gerti pakankamai vandens, todėl dažnai pasireiškia dehidratacija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *