Žoliapjovių rūšys – kokią rinktis?

Graži pieva ar veja daugeliui iš mūsų yra labai svarbi, todėl norint turėti tinkamo aukščio žolę ar veją reikalingos žoliapjovės. Jų šiuo metu yra labai daug. Skiriasi kainos, rūšys, galingumas, našumas ir dar daugelis kitų kriterijų, pagal kuriuos galima rinktis. Ką reikia žinoti renkantis tinkamiausią žoliapjovę?

Žolės priežiūraVienos iš populiariausių yra elektrinės žoliapjovės. Jos skirtos nedideliems plotams ir dažniausiai perkamos prie namų esančioms vejoms pjauti. Tiesa, jos čia puikiai tinka, nes yra tylaus veikimo bei nereikia rūpintis benzinu, kaip tai reikia daryti naudojant kitas žoliapjoves. Taip pat jos yra mažesnio svorio, todėl patogios naudojime ar kai reikia transportuoti.

Kita žoliapjovių rūšis – akumuliatorinės. Jos turi panašius privalumus, kaip ir aukščiau paminėtos elektrinės. Jos pakankamai tylios ir taip pat nereikia benzino. Tiesa, jos veikia pakrautos nuo elektros. Turint tokią žoliapjovę labai paprasta naudoti ją, nes nėra laidų, juk ji veikia nuo įkrauto akumuliatoriaus. Tam, kad ja naudotis pakankamai ilgą laiko tarpą, reikia rinktis tinkamiausią akumuliatoriaus talpą. Tai nėra itin patogu. Be to, reikia nepamiršti laiku įkrauti.

Benzininė žoliapjovė yra ta žoliapjovių rūšis, kurios naudojimui reikia benzino. Ji daug garsiau veikia, tačiau neturi tokių apribojimų, kaip elektrinės su laidu ar akumuliatorinės, kurias reikia įkrauti. Ji tinkamas variantas, jei jums reikia nupjauti didelį plotą vejos ar pievos.

Dar didesniems vejos ar pievos plotams reikia rinktis taip vadinamus sodo traktoriukus. Tai labai patogus būdas nupjauti žolę tiesiog sėdint ir vairuojant. Jų pasirinkimas kiekvienais metais auga, nes daugelis nebenori vargti su benzininėmis žoliapjovėmis, juk tai fiziškai sunkus darbas.

Jeigu turimi itin dideli pievos ar vejos plotai, tai reikia pagalvoti apie žemės ūkiui skirtą techniką. Tokios žoliapjovės skirtos patogiam ir greitam žolės pjovimui. Reikia rinktis galingos transmisijos techniką, kuri gali net ir itin sudėtingomis sąlygomis tinkamai pjauti žolę. Gamintojai siūlo įvairius modelius, todėl tereikia pasirinkti tokį, kuris labiausiai tiks jūsų ūkiui.

Nusprendus, kad jums reikia pirkti žoliapjovę, turite žinoti, kad svarbiausia pasirinkti tokią, kuri jums tinka pagal paskirtį. Kaip jau supratote iš šio straipsnio, reikia rinktis pagal tai, kokio ploto pievą ar veją reikia pjauti. Nuo to priklauso, kuri žoliapjovių rūšis labiausiai tiks. Taip pat svarbios ir kitos techninės savybės, kurias turite rinktis pagal savo poreikius ar galimybes.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *