Organinių trąšų privalumai

TrąšosGeras derlius priklauso ne tik nuo gerų sėklų ar tinkamai paruošto dirvožemio, bet ir nuo to, kaip tinkamai tręšiama. Šiuo metu populiarėja organinės trąšos, kurios turi labai daug teigiamų privalumų. Taigi, jeigu norite sulaukti gero derliaus, tai metas sužinoti apie organinės kilmės trąšas ir jų privalumus.

Specialistai teigia, kad jeigu bus naudojamos tinkamai parinktos organinės trąšos, tai augalai augs labai gerai, o ir dirva bus atnaujinta. Kas yra trąšos, kurios yra organinės? Taip vadinamos tos trąšos, kurios pagamintos iš augalinės arba gyvulinės kilmės medžiagų. Jeigu norima sudėtingesnio aiškinimo, tai galima pasakyti, kad tai yra tokios trąšos, kuriose augaluose esančios mitybinės medžiagos yra organinėse medžiagose, o ne junginiuose, kurie yra mineralinės kilmės. Veikimo principas yra toks, kad patys augalai šių medžiagų negali pasisavinti, todėl reikia dirvožemio mikroorganizmų pagalbos, kurie turi tas medžiagas mineralizuoti. Taip suskaidomos medžiagos tampa tokiomis, kurias augalai gali lengvai pasisavinti. Kaip jau supratote, tai nėra trumpalaikis procesas. Organinių trąšų pasisavinimas vyksta lėtai ir trąšų medžiagos pasisavinamos po truputį. Apibendrinant galima pasakyti, kad tokios trąšos veikdamos iš lėto, pasisavinamos taip pat lėtai, todėl iškart nėra didelio teigiamo rezultato, tačiau tai bus lėtas, bet užtikrintas dirvos gerinimas ir augalų stiprinimas reikiamomis medžiagomis. Svarbu paminėti, kad daugumos organinių trąšų veikimo laikas yra iki 100 dienų. Taigi, patręšus laiku, galima sulaukti ilgalaikio teigiamo poveikio, o ir nereikia dažnai naudoti trąšų. Taigi, galima sakyti taupomas ir laikas, kurį reikėtų skirti tręšimui.

Šiuo metu organinės trąšos parduodamos patogiose pakuotėse ir patogiu naudojimui pavidalu, todėl kartais net sunku atskirti jas nuo kitų trąšų. Žinoma, kad galima tręšti ir įprastomis organinės kilmės trąšomis, tokiomis kaip mėšlas, durpės, kompostas ir pan., tačiau toks tręšimas labiau tinkamas mažiems žemės ūkio plotams ar individualiems daržams. Daugeliu atvejų patogiau naudoti jau paruoštas organines trąšas. Pastebima, kad ne tik dideliuose žemės ūkiuose plačiai naudojamos tokios trąšos, bet ir nedideliems daržams tręšti taip pat pasirenkamos šios trąšos, nes žmonės nori sveikai auginamų daržovių, vaisių ar uogų. Tai puikus būdas naudoti ekologiškas trąšas, kurios pasižymi daugeliu naudingų savybių bei prisideda prie ekologinės žemdirbystės. Svarbu tik pasirinkti patikimo gamintojo gaminamas trąšas ir išsirinkti labiausiai tinkamas pagal auginamus augalus. Tuomet galėsite džiaugtis teigiamais rezultatais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *