Ruošiamės į karpių medžioklę: ką imti

Karpių gaudymasJeigu norite atostogų metu pažuvauti karpių, tuomet turi būti pasirinkti tinkami žūklės reikmenys. Tai reiškia, kad reikia turėti būtent karpių, o ne kitokiai žūklei reikalingų įrankių ir įrangos. Kokios jos reikėtų tokiai žūklei?

Specialios meškerės ir ritės

Taigi, pirmiausia reikia turėti gerą meškerę karpių medžioklei. Galima rinktis FOX EOS Varp Rod meškerę karpiams, su kuria tikrai nesunkiai ištrauksite savo pirmąjį ar paskutinį per dieną laimikį. Meškerės kotas yra vienu metu ir pakankamai stabilus, ir lankstus. Lanksti meškerė – svarbus dalykas, traukiant karpį, kadangi didžiulis žuvies svoris turi būti ištraukiamas po užkirtimo atsargiai. Jeigu meškerė būtų nelanksti, nepavyktų karpio po vandenio vedžioti, kai jis jau lenda prie jauko, bet yra dar neužkibęs, be to, ir ištraukti būtų sunku, galima būtų tikėtis netgi meškerės koto lūžimo. Tačiau, kuomet kokybišką karpinė meškerė yra lanksti, pavyksta ir patogiai gundyti karpius su po vandeniu vadeliojamu jauku, ir lanksčiai bei grakščiai ištraukti savo spurdantį laimikį.

Reikia nepagailėti pinigų ritės pirkimui, nes ji turi būti kokybiška. Jei turėsite prastą ritę, jums visas žvejybos malonumas dings, o gal net ir galiausiai teks nusivilti vien dėl prastos ritės neištraukus savo gyvenimo žuvies. Nereikia pamiršti ir puikaus FOX Camo Soft Steel valo.

Kabliukai

Karpio traukimui gali prireikti ir kelių kabliukų. Patyrę žvejai visuomet su savimi turi pakankamai atsarginių kabliukų. Karpio žūklei rekomenduojama turėti FOX EDGES kabliukus, ant kurių žuvis lengvai užkibs, o patys kabliukai gražiai pasislėps masale, todėl žuvis jo nematys. Kabliukai nėra brangūs, pakuotėje paprastai jie būna keli, kainuoja pakuotė nuo kelių iki keliolikos eurų, tačiau visumoje, lyginant su visomis žūklės prekėmis, tai tikrai nebrangus pirkinys. Žūklės metu gali tekti net ir ne kartą keisti kabliuką. Ne paslaptis, kad karpiai gyvena tvenkiniuose ir kituose vandens telkiniuose, kurie dažnai yra gausiai apžėlę švendrėmis, nendrėmis, meldais ir pan. Dėl to gali būti taip, kad užmetus meškerę, galiausiai kabliukas užsikabins už švendrių, šakų ar kitų kliūčių. Ne visada pavyks kabliuką išsitraukti, kartais net atrodys, kad neverta bandyti. Taigi, dėl to ir reikia turėti atsarginių. Juk būtų tikrai liūdna, jeigu nutraukus pirmąjį valą ir netekus pirmųjų kabliukų, žūklė tuo ir pasibaigtų bei tektų pakuotis visą turistinę mantą ir keliauti namo. Būtent tokiu tikslu tikri žvejai visada turi atsarginių žvejybos reikmenų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *