Pasiruoškite: parama saulės elektrinėms verslui 2021 metais

Švariosios energetikos vystymas viena iš prerogatyvų Europos Sąjungoje, taip pat ir Lietuvoje. Dažniausiai šios energijos šaltiniu pasirenkama saulė, nes saulės elektrines, skirtingai nei vėjo, galima statyti mažame žemės plote ar tiesiog ant stogo, ji nesudaro pavėsio, todėl gyventojams ir verslininkams jas nesudėtinga įsirengti. Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) teikiama parama saulės elektrinėms skatina verslininkus vis dažniau pagalvoti apie švarios energijos naudojimą. 2020 metais verslui įsigyti saulės elektrines skirta 10 mln. eurų.

Pasiruošimas naujiems kvietimams dėl paramos saulės elektrinėms

Naujas kvietimas teikti paraiškas paramai saulės elektrinėms bus 2021 metais, tačiau iki to laiko įmonės turėtų tinkamai pasiruošti. Vieni iš svarbiausių uždavinių yra gauti įmonės valdytojų sutikimą. Paskui reikia gauti leidimus iš ESO ir Valstybės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT). Tai gali užtrukti iki pusantro mėnesio. Dėl šių leidimų išdavimo galima konsultuotis su saulės energetikos įmonėmis. Turintys daugiau patirties specialistai padės greičiau gauti reikiamus dokumentus. Taip pat konsultuojantis su saulės energetikos įmone reikėtų apsibrėžti, kokio dydžio jėgainė reikalinga, kur ją geriau įrengti.

Garantinis laikotarpis

2020 metais verslas galėjo gauti iki 200 000 eurų paramą saulės elektrinėms. Kompensacija iš tiesų yra ne maža, ji gali sumažinti 30 % jėgainės kainos. Įprastai saulės elektrinės atsiperka per 7-9 metus, tačiau su APVA parama atsiperkamumo terminas sutrumpėja iki 5-7 metų. Jėgainės duodamos garantijos vidurkis apie 25 metai, taigi net 18-20 metų elektrinė gamins elektrą, kurios mokestis bus labai mažas.

Norinčius įsirengti jėgaines verslininkus vilioja ne tik parama saulės elektrinėms, bet ir tai, kad bus gaminama švari, aplinkos neteršianti energija. Saulės jėgainės ypač aktualu gamybos įmonėms, kurios sunaudoja ne mažai iškastinio kuro. Švarią energiją jau sėkmingai išnaudoja tokios įmonės kaip „Biržų duona“, „Druskininkų RASA“, „Kauen Craft“. Visoms šioms įmonės saulės elektrines įrengė patyrusi saulės energetikos įmonės „Saulės grąža“ komanda.

Juridiniai ir fiziniai asmenys, kuriems aktuali parama saulės elektrinėms gali kreiptis į „Saulės grąža“ specialistus ir gerai pasiruošti paraiškų teikimui 2021 metais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *