Mitai ir tiesa apie kaimo gyvenimą ir ūkininkavimą

Manote, kad gyvenimas kaime yra primityvus, nešvarus dalykas? Ar žinote, kad šiuolaikiniai srutoveziai ir kita technika užtikrina higieną, kad žemės ūkyje ir gyvulininkystėje jau seniai niekas nelenkia nugaros, o tiesiog pasitelkia gerą naują techniką? Tikriausiai, kaip ir dauguma miestiečių, turite prisikūrę iliuzijų apie kaimo gyvenimą ir netikite tuo, kas iš tiesų yra tiesa… Štai keletas mitų ir jų paneigimų apie tai, kas iš tiesų yra kaimas.

Higiena ar nešvara?

Srutų pervežimasKą žmonės galvoja apie kaimą? Kad ten nešvaru, nehigieniška. Tačiau tai – ne tiesa. Įeikite į šiuolaikines melžyklas, pažiūrėkite, kaip atrodo modernūs srutovežiai, pasisvečiuokite tvartuose, pasivaikščiokite po laukus. Dar niekuomet žemės ūkio paskirties vietos ir pastatai nebuvo tokios tvarkingos ir gražios. Gaunant nemažas investicijas iš valstybės ir ES, ūkininkai turi galimybes užtikrinti aukščiausius higienos standartus, taip pat gyventi tikrai visiškai švarioje ir modernioje aplinkoje, drauge jaučiant gamtos apsuptį.

Modernu ar atsilikę?

Kvailiausias mitas – kad ūkininkas nedirba su protu ir naudojasi atsilikusiais metodais. Nebent močiutė kaime, kuri savo malonumui augina morkas ir vieną karvutę, viską daro su paprastaisiais įrankiais. Tačiau iš tiesų stambesni ūkininkai ar bet kurie, kurie uždirba finansiškai iš žemės ūkio, naudojasi ta proga ir gauna neblogas paramas moderniems dalykams įsigyti ir juos vis atnaujinti. Štai dėl ko žemės ūkyje jūs iš tiesų pamatysite tik labai modernius ir pažangius prietaisus, geriausią žemės ūkio techniką.

Sunku ar lengva dirbti?

Klaidingai galvojame, kad viskas, ką suteikia civilizacija, yra automatiškai progresas. Juk labai dažnai civilizacija nueina ir ne į tą pusę, į kurią iš tiesų turėtų judėti. Pavyzdžiui, tais kartais, kuomet vėliau ir susinaikina. Štai dabar yra įprasta manyti, kad lengva yra dirbti biure prie kompiuterio visą dieną. Tačiau iš tiesų žmogui yra nenatūralu sėdėti visą dieną prie stalo, kompiuterio ir spoksoti į ekraną. Natūralu yra judėti, būti gamtoje. Todėl darbas, kuris laikomas lengvu, galbūt iš tikro yra sunkus, ir atvirkščiai. Ūkininkai ir žemės ūkyje dirbantys pagalbininkai išgyvena daug linksmų akimirkų, kuomet kvėpuoja grynu oru, keliasi su aušra, mato ir jaučia nuskrendantį gandrą, regi, kaip kas metai prasikala gyvybė. Mieste dirbantis žmogus nieko nemato, o parduotuvėje nusiperka beskones daržoves, kurių nei pradžios, nei eigos nematė… Tad sunku pasakyti, kas gi iš tiesų yra tas lengvasis gyvenimas…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *