Kokių papildų iš tikrųjų reikia sportininkams?

Sveikos mitybos ir fizinio aktyvumo svarba

Geros sveikatos pagrindas yra sveika mityba ir reguliari fizinė veikla, todėl prieš ieškodami maisto papildų įsitikinkite, kad juos turite. Visų lygių sportininkams būtina sveika subalansuota mityba, kuri ne tik padeda kurti ir atkurti naujus audinius, bet ir suteikia peno treniruotėms. Gerai subalansuotoje mityboje bus visų maistinių medžiagų, reikalingų sveikatai ir darbingumui palaikyti, todėl, jei sveikai maitinatės, papildų reikės mažiau. Jei nesimaitinate sveikai arba nepakankamai sportuojate, jūsų organizmas negalės atlaikyti įtemptų reguliarių treniruočių.

Kodėl sportininkams reikia papildų?

AmbicijaKai reguliariai sportuodami maitinate savo kūną, suardote raumenis ir raumenyse susidaro mažyčiai plyšiai, kuriuos organizmas turi atstatyti, kad išvengtų traumų ir pagerintų jėgą bei lankstumą. Mineralai, vitaminai ir aminorūgštys yra būtini šiam procesui, tačiau kai kuriais atvejais jūsų mityba gali neužtikrinti pakankamo šių maistinių medžiagų kiekio. Kai reguliariai sportuojate, padidėja tam tikrų maistinių medžiagų, pavyzdžiui, baltymų ir mineralų, poreikis. Treniruočių metu taip pat padidėja organizmo vandens poreikis, kuris prarandamas su prakaitu ir kvėpavimu, todėl svarbu reguliariai rehidratuoti organizmą, ypač intensyviai treniruojantis. ambicija.eu maisto papildai sportui ir rinkos tendencijos.

Baltymų milteliai

Baltymai yra būtini raumenims atkurti ir augti, todėl sportininkai, norėdami padidinti jų suvartojimo kiekį, dažnai pirmiausia kreipiasi į juos. Sportininkai paprastai suvartoja mažiau baltymų nei rekomenduojama, todėl daugelis žmonių vartoja baltymų miltelius arba papildus, kad padėtų patenkinti baltymų poreikį. Pirmiausia stenkitės baltymų gauti iš visaverčio maisto šaltinių, tačiau jei su maistu nepatenkinate savo poreikių, gali būti naudingas baltymų papildas. Sportininkai, kurie dalyvauja ištvermės varžybose, pavyzdžiui, maratonų bėgikai ar ilgų distancijų dviratininkai, gali rinktis baltyminius papildus, kad padėtų atstatyti raumenų pažeidimus, nes baltymų suvartojimas ypač svarbus sportuojant daug ištvermės reikalaujančias treniruotes.

Kreatinas

Kreatinas yra natūraliai jūsų organizme esanti medžiaga. Jis sudarytas iš aminorūgščių ir kaupiamas jūsų raumenyse. Tai svarbus junginys, nes padeda aprūpinti raumenis energija. Kai sportuojate, sunaudojate kreatiną. Kuo intensyviau ir ilgiau treniruojatės, tuo labiau išeikvojamas kreatino kiekis. Jei vartosite maisto papildų, kurių sudėtyje yra kreatino, jūsų organizmas turės daugiau kreatino, kuris gali padėti raumenims suteikti daugiau energijos, atitolinti nuovargį.

BCAA

Šakotos grandinės aminorūgštys, arba BCAA, padeda organizmui efektyviau atsigauti ir atsistatyti, o tai svarbu, jei intensyviai treniruojatės, nes jos labai greitai oksiduojasi (skyla). BCAA gali padėti sumažinti raumenų skausmą, nuovargį ir padėti treniruotis sunkiau ir intensyviau. BCAA dažniausiai renkasi sportininkai, kurie intensyviai treniruojasi ar varžosi, pavyzdžiui, futbolininkai ir regbio žaidėjai. Vėlgi, pirmiausia stenkitės gauti BCAA su maistu, bet jei jūsų poreikiai nepatenkinami, papildai yra gera išeitis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *