Kodėl teisminė mediacija pasirenkama vis dažniau?

Ne visada paprasta ginčus išspręsti tarpusavyje, ir kartais reikia pašalinio žmogaus, kuri galėtų „blaiviai“ įvertinti susidariusią situaciją ir padėtų ją taikiai išspręsti. Jei abu nesutariantys asmenys yra karštakošiai, tikrai ne visada paprasta priimti tam tikrą sprendimą, ir tokiu atveju gali tekti ilgai bylinėtis. Kad taip nenutiktų, yra siūlomas tikrai palankus sprendimas – teisminė mediacija gali leisti nesutarimus išspręsti kur kas greičiau, ir jums nereikės laukti teismo sprendimo, kad galėtumėte susitarti.

Teisinės konsultacijosDėl tam tikrų ginčų nesutariančios pusės apskritai nutraukia bendravimą, ir visai nesvarbu, kas juos sieja – kaimynystė, santuoka ar giminystės ryšiai. Nors po kurio laiko nesutarimai gali atrodyti pernelyg menki ar net vaikiški, tačiau išdidumas ne visada leidžia žengti pirmąjį žingsnį ir susitaikyti. Pašalinis asmuo gali kur kas greičiau įvertinti susidariusią situaciją ir pasiūlyti tam tikrų sprendimų, taigi, abi pusės gali kur kas greičiau susitarti. Didžiąją dalį ginčų galima išspręsti taikiai, todėl visada vertėtų pasvarstyti apie galimybę kreiptis į teismo mediatorius. Palanku tai, kad teismo mediatorių paslaugos yra nemokamos, todėl tai gali padėti išvengti bylinėjimosi išlaidų, kurios gana dažnais atvejais yra tikrai nemažos.

Jei svarstote pasinaudoti tokia galimybe, palanku apsilankyti https://www.medijuok.lt/teismine-mediacija/ internetinėje svetainėje, kurioje galėsite rasti visą svarbiausią informaciją, susijusią su šiomis paslaugomis. Šiandien vis dažniau pradedama kalbėti apie teisminės mediacijos naudą, nes toks pasirinkimas leidžia taikiai išspręsti įvairius nesutarimus ir išsaugoti abipusę pagarbą. Tuo atveju, jei nesutarimas perauga į konfliktą, ne visada yra galvojama apie tai, kas yra kalbama, ir kartais yra priekaištaujama dėl praeities nuoskaudų ar kitų dalykų, kurie niekaip nesusiję su dabartiniu nesutarimu. Trečias asmuo visada gali padėti taikiai užglaistyti visus nesutarimus, ir padėti abiem pusėms rasti kompromisą.

Taigi, jei nesutariate dėl tam tikrų dalykų, tačiau dar nesikreipėte į teismą, mediacija gali būti būtent tai, kas padės jums užglaistyti kilusius pykčius ir leis taikiai susitarti. Viskas, ką jums reikia padaryti, – tai tiesiog kreiptis į teismo mediatorius, ir jie jus tikrai gali padėti priimti tam tikrą sprendimą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *