Dantų balinimas: kokias priemones pasirinkti?

Dantų balinimo būdų buvo ieškota dar žiloje senovėje, tačiau tuomet dar nebuvo galima rinktis iš itin didelės produktų gausos. Šiandien dantų balinimas yra labai populiari procedūra, kuri gali būti atliekama įvairiomis priemonėmis. Gana dažnais atvejais pacientams kyla klausimų, kokius dantų balinimo būdus vertėtų pasirinkti – juk galimybių turime iš tiesų nemažai. Taigi, kokios dantų balinimo priemonės yra tikrai saugios, ir kurios jų gali užtikrinti pageidaujamą rezultatą?

Dantų balinimas odontologijos klinikoje

Dantų balinimas lazeriu šiandien pasirenkamas itin dažnai. Tokį didelį šios procedūros populiarumą lemia tai, kad pageidaujamų rezultatų galima pasiekti labai greitai. Pakanka kartą apsilankyti odontologijos klinikoje, ir po atliktos procedūros galima džiaugtis kur kas baltesniais dantimis.

Dantų balinimas kapomis

Toks balinimo būdas taip pat labai populiarus, tačiau svarbu nusiteikti, kad balinimo procedūrą teks kartoti kelias dienas ar net savaitę. Kai siekiama, kad balinimas būtų saugus, ir užtikrinantis norimą rezultatą, individualias dantų balinimo kapas patartina užsisakyti odontologijos klinikoje, kurioje bus paimami dantų įspaudai, ir pagal tai bus pagamintos balinimo kapos. Taip pat odontologijos klinikoje galėsite įsigyti ir specialų dantų balinimo skystį, nuo kurio stiprumo priklausys, kiek laiko reikės laikyti uždėtas kapas (tam tikrais atvejais gali užtekti vos poros valandų per dieną, o kartais kapas reikia laikyti uždėtas visą naktį).

Natūralios dantų balinimo priemonės

Nuo seno naudojamos įvairios natūralios dantų balinimo priemonės, tačiau ne visos jų yra saugios naudoti ir užtikrinančios pageidaujamą rezultatą. Pavyzdžiui, jei nusprendžiama dantis balinti citrinos sultimis, gali pasireikšti dantų jautrumas, o rezultatai bus tik minimaliai pastebimi. Iki šių dienų kartais vis dar nusprendžiama dantis balinti soda, tačiau ir šis pasirinkimas taip pat nėra pats geriausias: jei dantų balinimas soda bus atliekamas nuolatos, anksčiau ar vėliau gali imti kraujuoti dantenos, dantys gali tapti labai jautrūs, ir t.t. Jei norite šiek tiek pašviesinti dantis, tačiau natūralioms priemonėms teikiate pirmenybę, galite išbandyti dantų balinimą kokosų aliejumi: juo kasdien skalaukite burną po maždaug 20 minučių, ir po kelių savaičių galite pastebėti rezultatus. Žinoma, toks dantų balinimas reikalauja tikrai nemažai kantrybės, tačiau kokosų aliejus pasižymi priešuždegiminėmis savybėmis, todėl palaikoma geresnė burnos gleivinės sveikata.

Kad rezultatai būtų dar geresni…

Dantų balinimas bus dar efektyvesnis, jei prieš šią procedūrą bus atlikta profesionali burnos higiena. Šią procedūrą rekomenduojama atlikti kartą per pusę metų, ir tuomet, kada planuojamas dantų balinimas, protezavimas, implantavimas, ir t.t. Profesionali burnos higiena yra visiškai neskausminga ir greitai atliekama procedūra, kurios metu yra pašalinami dantų akmenys bei nuvalomos apnašos, todėl galima džiaugtis šviesesne dantų spalva.

Jei dvejojate, ar tam tikros dantų balinimo priemonės tikrai gali būti palankiu pasirinkimu, pirmiausia pasikonsultuokite su odontologu, kuris padės pasirinkti tinkamiausią dantų balinimo būdą.

Jeigu norite užsisakyti profesionalų dantų balinimą, užsirašykite vizitui Šv. Kristoforo odontologijos klinikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *