Antčiužiniai – ar verta juos naudoti?

Antčiužinis nėra labai populiarus dalykas, tačiau atrodo, kad jie skiria miegalius – vieni jais prisiekinėja, o kiti nemato naudos. Kaip ir su pačiu čiužiniu, kiekvienas turės skirtingus pageidavimus ir skirtingus poreikius miegant, todėl niekada negalima atsakyti vienareikšmiškai "taip" arba "ne".

Tačiau jei manote, kad galėtumėte miegoti šiek tiek geriau, verta pagalvoti apie čiužinių antčiužinius – galbūt tai kaip tik jums tinkamas sprendimas.

Kas yra antčiužinis?

Antčiužiniai internetuAntčiužinis yra vienas iš tų dalykų, kurie iš tikrųjų daro tai, kas parašyta ant etiketės – tai papildomas sluoksnis, dedamas ant čiužinio, kad suteiktų papildomą komfortą (jums) ir apsaugą (čiužiniui). Jie būna įvairaus storio, gaminami iš įvairių medžiagų, todėl galite rasti tokį sluoksnį bet kokio dydžio lovai – nuo vaikiškos dvivietės lovos iki "super king" lovos.

Ką vdaro antčiužinis?

Antčiužinis dedamas ant čiužinio ir suteikia atramą, kuri gali pailginti čiužinio tarnavimo laiką, nes sumažina spaudimą spyruoklėms, atitolina bet kokį išlinkimą ar bendrą nusidėvėjimą. Jeigu antčiužinį derinsite su reguliariu čiužinio apvertimu, jūsų čiužinys ilgiau bus visiškai atraminis.

Be to, antčiužinius taip pat daug lengviau skalbti nei pilnavidurius čiužinius, be to, jie gali turėti keičiamus užvalkalus, todėl yra naudinga apsauga nuo dėmių ir bendro nusidėvėjimo. Čiužinių antčiužinius galima perkelti iš vienos lovos į kitą arba susukti ir pasiimti su savimi keliaujant.

Papildomas putplasčio sluoksnis reiškia ir papildomą komforto sluoksnį – minkšti, elastingi užpildai gali labai pakeisti padėtį. Jei jūsų čiužinys suteikia tvirtą atramą nugarai, bet nepakankamai minkštas, šių dviejų medžiagų derinys gali padėti rasti tobulą pusiausvyrą.

Atminties putų antčiužinis ir nebrangaus čiužinio derinys taip pat gali būti pigesnis nei viso atminties putų čiužinio pirkimas, be to, turėsite ilgesnę pertrauką, kol vėl teks pirkti naują čiužinį.

Trumpai tariant, antčiužinis pakeis esamo čiužinio pojūtį, pagerins jūsų komforto lygį miegant ir gali pailginti čiužinio tarnavimo laiką. Tai papildomos išlaidos, dėl kurių vėliau naujam čiužiniui gali tekti išleisti kur kas mažiau, o papildoma nauda – geresnis komfortas ir atrama.

Kokios yra antčiužinių rūšys?

Svarbiausias čiužinių apsaugų ir užvalkalų veiksnys yra medžiaga, todėl galima rinktis iš kelių įprastų rūšių.

Atminties putų čiužinių antčiužiniai veikia lygiai taip pat, kaip ir atminties putų čiužiniai, tiesiog tai plonesnis sluoksnis, kuris dedamas ant esamo čiužinio. Atminties putos švelniai prisitaiko prie jūsų kūno, suteikdamos papildomą komfortą ir atramą.

Kiaušinio dėžės čiužinio viršutinis sluoksnis turi daug pavadinimų, todėl "kiaušinio dėžė" – tai geras įvairių prekių ženklų apibūdinimas. Jie gaminami iš nelygaus gumbelinio putplasčio paviršiaus, kuris primena kiaušinių dėžutę, dažnai su paminkštintu užvalkalu. Juos galima lengvai suvynioti arba sudėti į krūvą, todėl, nors jie nėra tokie prabangūs kaip atminties putos, yra daug lankstesni ir paprastai pigesni.

Vilnos antčiužiniams naudojamos natūralios medžiagos, kurios sumažina alergijos riziką, be to, jie stebėtinai minkšti – mažiau niežti, nei galima tikėtis. Tačiau jie yra labai brangūs.

Ar antčiužinis gali pakeisti naują čiužinį?

Nors antčiužinis gali prailginti čiužinio tarnavimo laiką, o šiek tiek susidėvėjęs čiužinys kurį laiką gali jaustis šiek tiek tvirtesnis ir patogesnis, nes sumažina spaudimą dėl ne vietoje esančių spyruoklių, galiausiai tai tik užvalkalas, ir jūsų komfortas vis tiek priklausys nuo po juo esančio čiužinio.

Miego taryba rekomenduoja čiužinį keisti ne rečiau kaip kas septynerius metus – jei reguliariai naudojate čiužinio užvalkalą, galite tai atidėti šiek tiek ilgiau, bet vis tiek nerekomenduojama.

Taigi, ar verta juos rinktis?

Dažniausiai antčiužinis pasiteisina – didesnis komfortas ir geriau apsaugotas čiužinys užtikrins ramų miegą ilgus metus. Jei jus visiškai tenkina jūsų čiužinys, tai greičiau papildoma prabanga, o ne būtinas pirkinys, tačiau yra atvejų, kai užvalkalas gali būti neabejotinai naudingas.

Jei kenčiate nuo nugaros ar sąnarių skausmų, ypač artrito ar fibromialgijos, papildoma atminties putų antčiužinio atrama gali gerokai pagerinti jūsų miego komfortą. Be to, tvirta, kūną formuojanti atminties putų struktūra reiškia, kad jūsų partnerio judesiai bendroje lovoje ne taip stipriai paveiks jus.

Reguliariai apversti čiužinį labai rekomenduojama, tačiau tai ne visada praktiška. Jei gyvenate vieni ir neturite, kas jums padėtų, kenčiate nuo sąnarių skausmų arba tiesiog sunku pakelti didelį ir sunkų čiužinį, kad jį apverstumėte, antčiužinis yra paprastas sprendimas – jį daug lengviau apversti ir lengviau valyti.

Pirkdami antčiužinį internetu taip pat yra puikus būdas patobulinti išskleidžiamąją sofą-lovą – nors tai fantastiški daiktai, taupantys vietą, jų rėmuose esantys strypai gali būti labai nepatogūs. Antčiužinys suteikia papildomą užtvarą, o svečiams išvykus namo jį galima sudėti į spintą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *