10 patarimų, kaip valyti vaikų kilimus

KilimaiIš anksto apdorokite kilimą dėmių valikliu

Prieš pradėdami valyti kilimus, turėtumėte juos iš anksto apdoroti dėmių valikliu. Tai padės išskaidyti bet kokias dėmes ir vėliau jas bus lengviau pašalinti. Taip pat turėtumėte pabandyti nustatyti dėmę ir pasirinkti geriausią dėmių valiklį. Pavyzdžiui, išankstinis maisto dėmių apdorojimas citrinos sulčių ir vandens tirpalu gali padėti išvengti jų įsisenėjimo. Užtepę dėmių valiklio, prieš pradėdami valyti, leiskite jam keletą minučių nusistovėti. Vaikiški kilimai ir rinkos naujienos. Taip jis suskaidys visas dėmes ir jas bus lengviau pašalinti. Tada tiesiog nuplaukite dėmių valiklį ir pradėkite valyti kilimus. Naudodami išankstinį dėmių valiklį, galite gerokai sutrumpinti kilimų valymo laiką. Be to, jis gali padėti išvengti tam tikrų dėmių patvarumo.

Pažinkite savo kilimus

Yra daugybė skirtingų kilimų tipų, ir visiems jiems reikia skirtingos priežiūros. Pavyzdžiui, vilnonius kilimus lengva valyti, tačiau juos taip pat reikia reguliariai prižiūrėti, nes kitaip jie gali tapti sunkūs ir susivėlę. Norėdami sužinoti daugiau apie kilimų priežiūros reikalavimus, visada patikrinkite ant jų esančią etiketę. Tai padės rasti geriausią jų valymo būdą. Daugumą kilimų galima skalbti ir valyti namuose. Tačiau visada turėtumėte laikytis gamintojo nurodymų. Skirtingų tipų kilimams reikia skirtingų valymo priemonių. Pavyzdžiui, vilnonius kilimus geriausia valyti su šampūnu, kurio pH neutralus. Tačiau turėtumėte vengti palikti kilimus per ilgai drėgnus. Dėl to jie gali tapti sunkūs ir susiraukšlėti.

Ribokite šampūno naudojimo kartų skaičių

Kaip jau aptarėme pirmiau, daugumą kilimų galima plauti ir valyti šampūnu. Tačiau turėtumėte stengtis apriboti kilimų plovimo šampūnu skaičių. Taip yra todėl, kad per ilgas valymas ilgainiui gali pakenkti kilimams. Be to, jis gali panaikinti kilimų dėmių atsparumą. Taigi stenkitės kilimus valyti tik tada, kai jiems to tikrai reikia. Jei turite mažą vaiką, kuris mokosi naudotis tualetu, kilimus tikriausiai reikės dažniau plauti šampūnu. Taip pat galite naudoti kilimų valymo mašiną, kad išvalytumėte kilimus be šampūno. Tai padės sumažinti kilimų plovimo šampūnu skaičių.

Nepamirškite kraštų ir kampų

Lengva sutelkti dėmesį į kambario vidurio valymą, tačiau turėtumėte atkreipti dėmesį ir į kambario kraštus bei kampus. Čia paprastai susikaupia daug nešvarumų ir dulkių. Be to, tai gali būti puiki terpė bakterijoms veistis. Todėl būtinai išvalykite ir šias vietas. Kraštus ir kampus galite išvalyti rankiniu dulkių siurbliu. Būtinai naudokite siaurinimo įrankį, kad patektumėte į visus nepatogius kampus. Taip pat galite naudoti šluotą, kad nuvalytumėte nešvarumus nuo kilimo kraštų. Tačiau turėtumėte vengti naudoti šluotą ant kilimų, nes jie gali susiraukšlėti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *