Deriname gėlių spalvas

GėlėsJei https://memeliogeles.lt nenorite pirkti jau pagamintos puokštės, o domitės savo kūrybos galimybėmis, iš tikrųjų, galite gėlių kompoziciją sukurti ir patys. Viskas, ką reikia žinoti, tai kaip derinti augalus tarpusavyje. Pas kokybišką pardavėją galite įsigyti kokių tik norite gėlių ir jas surinkti į savo svajonių puokštes ar dėžutes. Vienas iš esminių augalų, gėlių derinimo principų – tai derinimas pagal spalvas. Štai kaip tai vyksta.

Pagrindinės spalvos

Nesvarbu, ar norėsite, kad jūsų kompozicija atsidurtų geliu dezutes viduje, ar tai bus į gražią vazą pamerkta kompozicija, tačiau spalvų derinimas bus iš tiesų svarbus. Vienas būdas, kuriuo dizaineriai visose srityse derina spalvas – tai pagrindinių spalvų sekimas. Tai reiškia, kad imamos pagrindinės spalvos: geltona, mėlyna, raudona. Tuomet jos komponuojamos kaip visos trys. Trys jos atrodo kartu puikiai. Kitoje spalvų skalėje pagrindinės spalvos yra žydra, rožinė ir juoda. Tai priklauso nuo to, kurias pasirinksite skales: CMYK ar RGB. Gėlės rečiau būna mėlynos spalvos, kaip ir ryškios absoliučiai pagrindinės spalvos. Tokios ekspresyvios gėlių puokštės ar gėlės dėžutėje tinka labai ryškioms šventėms, kur vyrauja ne pasteliniai atspalviai, o itin ryškių šviesų ir spalvų šou.

Priešingos spalvos ir jų pustoniai

Dažniausiai naudojamas spalvų derinimo principas, kai norima, kad būtų parinktos dvi dominuojančios spalvos ir puikiai derėtų – tai priešingų spalvų ir jų pustonių derinimas iš spalvos skalės. Spalvos skalėje išdėstytos ratu. Nuo kiekvienos per centrą brėžiant tiesią liniją, galima nutiesti ją iki priešingos spalvos. Violetinei priešinga apelsinų spalva. Žaliai raudona ir t. t. Šios spalvos visada atrodo gražiai kartu, ar jos būtų ryškios, ar blankios.

Vienos spalvos pustoniai

Gražią ir ne taip iššaukiančią spalvą galima derinti renkantis tiesiog vieną spalvą (pvz., rožinę) ir jos skirtingus atspalvius. Intensyvią rožinę gladiją, švelnų rausvą bijūną, sodrų rožinį gvazdiką ir kt.

Įvairios to paties tono spalvos

Jeigu norima maišyti tiesiog labai daug spalvų, kad būtų išvengta betvarkės, rekomenduojama, kad visos spalvos būtų vienodo intensyvumo. Pvz., labai ryškios visų spalvų gėlės. Arba prigesinto tono, pastelinių spalvų.

Neutrali spalva +1

Klasikinis variantas – baltos arba juodos (kas gėlių tarpe pasitaiko retai) ir vienos spalvos derinimas. Pvz., balti žiedai ir daug žalumynų. Arba balti stambūs žiedai ir daug smulkių raudonų žiedelių. Arba atvirkščiai. Tačiau balta ir juoda tinka prie visko, tai kaip fonas, tad kita spalva gali būti visiškai bet kuri.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *