Vaikų dantų gydymas su sedacija: ar verta rinktis šią galimybę?

Kristoforo klinika – skaitykite daugiau

Kartais vaikų dantų gydymas yra paprasčiausiai neįmanomas: vaikas yra pernelyg neramus arba turi labai stiprią odontologų baimę. Būtent todėl odontologijos praktikoje vis dažniau yra atliekamas dantų gydymas su sedacija, kuris užtikrina, kad atliekamos procedūros bus ne tik efektyvios, bet taip pat nekeliančios streso. Mažiesiems pacientams ne visada yra paprasta paaiškinti, kodėl taip svarbu taisyti dantis, tad tuomet, jei baimė yra tiesiog neįveikiama, toks sprendimas tikrai gali būti vienas palankiausių.

Tikslingai planuojama procedūra

Sedacija niekada nesiūloma iš karto: vaikų odontologai visais įmanomais būdais stengiasi susitarti su mažuoju pacientu, ir tam tikrose situacijose pavyksta įveikti net ir pačias didžiausias baimes. Vis dėlto, jei vaikas atsisako bendradarbiauti su gydytojais, tokiu atveju galima planuoti gydymą su pritaikyta sedacija. Tokia galimybė gali būti pasirenkama tada, jei yra numatomas ilgas ir sudėtingas dantų gydymas: suaugusiems taip pat ne visada yra lengva ištverti odontologines procedūras, tad vaikams tą padaryti yra dar sunkiau. Odontologijos praktikoje sedacijos taikymas gali būti atliekamas ir suaugusiems žmonėms, tačiau jos kur kas dažniau prireikia vaikams.

Kaip pasiruošti sedacijai?

Likus 6 valandoms iki planuojamo vizito negalima valgyti ir užkandžiauti, o likus 2 valandoms taip pat nederėtų vartoti skysčių. Ruošdamiesi sedacijai su gydytoju aptarkite vaiko sveikatos būklę: perspėkite apie alergijas, papasakokite apie persirgtas ligas, šiuo metu vartojamus vaistus, ir t.t. Vaikų dantų gydymą su sedacija rekomenduojama planuoti tada, kai vaikui nereikia eiti į mokyklą, nes po atliktų procedūrų patartina likti namuose su suaugusiųjų priežiūra.

Kaip elgtis po atliktų procedūrų?

Sedacijai yra naudojami vaistai, kurie organizme greitai išsiskaido, todėl vaikai atsigauna greitai ir lengvai. Po procedūrų vaikas gali šiek tiek atsigerti vandens, o valgyti galima praėjus 2 valandoms. Po atliktų procedūrų nerekomenduojama vaiką vesti į mokyklą ar darželį, nes vaikas gali būti dirglus ar neramus. Geriausiu pasirinkimu visuomet yra poilsis su šeimos nariais, todėl tokias procedūras geriausia planuoti tuomet, kada tėveliai turi galimybę darbe pasiimti laisvą dieną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *