Statybinės atliekos, kodėl reikia rūšiuoti?

Net ir dabar tokiame amžiuje žmonės dar nesupranta, kodėl reikia rūšiuoti tam tikras šiukšles, jau nekalbant apie visas kitas su kuriomis susiduriama rečiau. Na štai pavyzdžiui statybinės atliekos. Atrodo o ką ten rūšiuoti? Statybinės ar kitos atliekos visada turi būti rūšiuojamos labai kruopščiai. Tai yra dėl to, kad yra siekiama kuo daugiau atliekų sutvarkyti, kad liktų kuo mažiau šiukšlių. Taip pat dabar juk labai populiaru iš naujo naudoti perdirbtas medžiagas. Na tiesa statybinių atliekų kelis kartus nepadaugosi pagal jų paskirtį, tačiau statybinės atliekos labai dažnai pasitarnauja kaip tam tikras komponentas, tam tikroje veikloje. Labai dažnai būtent statybinis gruntas naudojamas tam kad sutvirtinti tam tikras medžiagas. Štai jei įvažiavimas į teritoriją yra duobėtas, statybinėmis atliekomis galima tas duobos užlyginti, tačiau verta paminėti, kad atliekos susideda ne tik iš betono ar plyto tad prieš jas naudojant visada svarbu žinoti, kas juose yra nes kai kur gali pasitaikyti ir stiklos ar kitų dalykų, kuris gali ne padėti o pakenkti.

Įdomus straipsnis apie statybines atliekas – skaitykite Švarista blogo straipsnyje.

Kiek kainuoja statybinių atliekų išvežimas?

Statybinių atliekų išvežimas kaip ir kitų atliekų išvežimas turi savo kainą. Tačiau labai dažnai tai priklauso nuo išvežamo kiekio. Įmonės, kurios užsiima nuolatiniais statybų darbais dažniausiai turi sudariusios sutartis su įmonėmis, kurios išvežimu ir rūpinasi. Taip pat svarbu paminėti ir tai, kad yra tam tikrų įmonių, kurios statybines atliekas priima nemokamai, jei pavyzdžiui privatus asmuo tvarkosi savo namus ir neturi kur išpilti šių atliekų. Svarbu paminėti tai, kad netvarkingai išrūšiuotos statybinės atliekos gali būti nepriimamos į joms skirtas vietas, todėl visada svarbu žinoti, kad patenka į šią kategoriją ką galima ir ko negalima į jas dėti, kad išvengti tam tikrų niuansu.

Kaip žinoti, kas įeina į statybines atliekas?

Labai dažnai kyla klausimas, o kaip žinoti kas patenka į tas statybines atliekas. Na tai dažniausiai yra nurodoma visų įmonių, kurios užsiima šia veikla vietose, taip pat dažniausiai yra nurodomi ir telefono numeriai kuriais paskambinus galima sužinoti atsakymus. Na bet kokios atliekos dažniausiai įeina? Žinoma dažniausiai tai yra plytos, betonai, stiklas, tam tikros vatos, įvairūs kartonai ir popieriai. Taip pat į šią kategoriją patenka ir tam tikros namų apyvokos priemonės kaip vonios, kriauklės ir visa kita. Tiesa svarbu paminėti tai jei yra tiksliai nežinoma ar šią atlieką galima dėti prie visų kitų, svarbu paskambinti ir paklausti tų, kurie tai žino, nes dedant šiukšles nežinant ar galima padaroma daugiau reikalų darbuotojant nes jie turi netinkamas siuksles išimti. Ar vėliau negali naudoti pagal paskirtį nes juose yra tam tikrų atliekų, kurios gali pakenkti, todėl labai svarbu sužinoti visą informaciją prieš rušiuojant atliekas patiems asmenims.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *