Sportininkams apie kreatiną. Viskas, ką turite žinoti

Maisto papildaiAktyviau sportuojantys žino, kad tinkami maisto papildai gali padėti ne tik greičiau pasiekti norimus rezultatus, tačiau taip pat ir geriau jaustis po labai aktyvios treniruotes. Šiuo metu esant labai plačiai papildų pasiūlai renkantis jums labiausiai tinkamus geriausia yra tarti su treneriais. Tiesiog tiksliai žinant Jūsų siekius – galima patarti ir dėl papildų, kurie padės dirbti našiau, siekti geresnių tikslų, galiausiai, po treniruotės visada jaustis puikiai.

Vienas dažniausiai minimų papildų yra kreatinas. Kadangi jis gana plačiai ištirtas – žinomas poveikis, privalumai, kurie buvo įrodyti ir moksliškai.

Kas yra kreatinas?

Kreatinas yra natūraliai randama medžiaga, kurios sudėtis yra panaši į aminorūgščių. Jis yra randamas tokiuose maisto produktuose kaip jautiena bei kiauliena, taip pat ir žuvis. Ši medžiaga žmogaus organizme gaminama kepenyse bei inkstuose, kasoje. Žmoguje, kuris sveria apie 70 kilogramų, organizme yra apie 120 gramų kreatino, o vartojant papildus galima pasiekti ir 160 gramų. Tai sveika ne tik sportuojantiems, tačiau visiems, kurie nori jaustis geriau.

Mūsų kūnas kiekvieną dieną suskaido apie 1-2 procentus kreatino, kuris yra mūsų organizme ir tam, kad jis būtų atstatomas – būtina šią medžiagą gauti iš tokių maisto produktų kaip mėsa arba žuvis. Dar geriau – maisto papildų, kurie leis būti ramiu, kad visos atsargos bus „po ranka“, jų tikrai netrūks.

Vartojant kreatino papildus – bus galima kur kas geriau pasiekti norimų sporto rezultatų. Žinoma, tai nereiškia, kad raumenų masė augs nieko nedarant, tačiau faktas, kad su tinkamais papildais – rezultatas bus greitesnis ir labiau džiuginantis. Dėl to greta kreatino siūlome nepamiršti iš proteino bei amino rūgščių.

Kreatino poveikis

Kreatinas yra rekomenduojamas dėl kelių akivaizdžių naudų, kurių dažniausiai siekia aktyviau sportuojantys asmenys. Jas žemiau ir aptarsime.

  • Tinka raumenų auginimui.

Net ir moksliškai yra įrodyta, kad kreatinas gali padėti paspartinti raumenų augimą. Žinoma, tik kartu su sportu, tačiau įtraukus ir jo papildus – rezultatai bus kur kas greitesni. Tyrimai rodo, kad žmonės, kurie sportuoja tiek pat – vartojantys kreatiną gali net dvigubai greičiau užsiauginti raumenų masę.

  • Ištvermės didinimui.

Taip pat sportininkams svarbu yra tai, kad kreatinas gali suteikti daugiau jėgos bei ištvermės, tad tokiu atveju bet kokių fizinių pratimų atlikimas bus kur kas efektyvesnis, o rezultatai kur kas labiau džiuginantys. Moksliniai tyrimai rodo, kad ištvermingumas padidėja apie 10 procentų. Žinoma, kad kuo daugiau jėgos bei ištvermės žmogus turi – tuo jis labiau sportuoja, o tokiu atveju pavyksta ir greičiau užsiauginti norimą raumenų masę, pasiekti savo tikslus.

  • Kreatinas smegenų veiklai.

Tiesa, kreatino papildai yra siūlomi ne tik tiems, kurie aktyviai sportuoja, tačiau visiems, kurie nori būti sveiki bei laimingi. Tai yra geriausia energija jūsų smegenims.

Tinka visiems

Kreatinas dažniausiai rekomenduojamas tiems, kurie aktyviai sportuoja. Tačiau tikrai tinka visiems, kurie rūpinasi savo kūnu ir siela. Visgi, prioritetas kasdien vartoti šiuos papildus turėtų būti pas tuos žmones, kurie aktyviai kasdien juda ir kuriems yra svarbu, kad rezultatų siekimas būtų našus ir džiuginantis, svarbiausia, kad be jokių neigiamų pasekmių. Šis papildas ypač geras pasirinkimas tokiu atveju, kai planuojamos intensyvios, labiau smūginės treniruotės. Nors geriausia yra vartoti ne tik tada, tačiau reguliariai – poveikis bus geresnis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *