Kokią patalynę rinktis?

Patalynės komplektaiPatalynės pasirinkimas yra didžiulis, todėl renkantis tenka sudėtinga užduotis. Įvairūs patalynes komplektai parduodami skirtingose pardavimų vietose, skirtingomis kainomis ir yra iš skirtingų audinių. Kaip nesuklysti ir išsirinkti tinkamiausią patalynę?

Pirmiausia reikia žinoti, kad rinktis reikia ne tik pagal dydį, bet ir pagal audinius. Patalynės rūšys skirstomos į medvilnės, lino, šilko ir sintetikos. Kiekvienas audinys gali būti maišomas su kitu, pavyzdžiui, siuvama patalynė, kurios audinys yra iš medvilnės ir sintetikos. Taip pat svarbu paminėti, kad iš medvilnės gali būti gaminami tokie audiniai, kurie skirstomi į trikotažą, flanelę, batistą, damastą ir satiną. Medžiaga ta pati t.y. medvilnė, tačiau naudojant specialias technikas galima gauti skirtingus audinius.

Pats populiariausias yra medvilnės audinys. Tai patvarus audinys, kuris tarnauja labai ilgai. Tiesa, jei norite tikrai patvarios patalynės, tai reikia rinktis tankų audinį. Drobelė yra medvilnės audinio. Ji pasižymi tuo, kad yra grubesnės tekstūros. Dar viena medvilnės rūšis – batistas. Audinys turi tokias savybes, kaip audinio plonumas, tačiau nors ir plonas audinys, tačiau jis labai patvarus. Satinas yra labai švelnus audinys. Jis skiriasi tuo, kad yra su blizgesiu, kuris gali priminti šilką. Naudojant tokią patalynę galima bus džiaugtis tuo, kad ji puikiai atlaikys daugelį skalbimų. Gerai išsaugoma spalva ir audinio kokybė. Tuo tarpu damasto audinys yra aukščiausia satino audinio rūšis. Ji taip pat turi blizgesį. Toks audinys labai prabangiai atrodo. Jis yra iš labai plonyčių verpalų. Norintys tinkamo patalynės komplekto žiemos sezonui, turėtų rinktis tokius, kurie pasiūti iš flanelės. Tai medvilnės audinys, kuris turi švelnų pūkelis. Tokie patalynes komplektai maloniai šildo.

Trikotažas patalynės siuvimui nėra geras pasirinkimas tiems, kurie nori ilgai neprarandančios išvaizdos patalynės. Nors audinys nesiglamžo, yra minkštas ir malonus, tačiau greitai išsitampo. Taip pat nereikėtų rinktis medvilnės ir sintetikos audinių. Tokie taip pat netinka ilgalaikiam naudojimui. Šis audinys greitai susivels ir po kelių skalbimų pasidengs rutuliukais, kurie neatrodys estetiškai, o ir kūno odą gali erzinti.

Galimas ir dar vienas pasirinkimas. Tai – šilkas. Tokia patalynė prabangi. Ji puikiai tinka vasarą, nes nekaupia drėgmės ir alergenų. Netgi sakoma, kad šilko patalynė veikia teigiamai kūną, nes veikia raminamai. Taip pat galima rinktis liną, kuris organizmą veikia antibakteriškai. Tokia patalynė laidi orui ir puikiai tinka per vasaros karščius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *