Kaip kūno formas paversti atletiškomis

Kas nesvajoja apie atletišką figūrą? Kai kas svajoja apie tai, kaip proteinas, sportas ir tinkama mityba padės iškovoti čempiono titulą, kai kas trokšta bent jau atsikratyti 5 kilogramų iki vasaros. Ir visgi nebūtina apsiriboti mažiausiomis svajonėmis – galima svajoti ir platesniais mostais. Štai ką galima daryti, kad pasiektumėte ne tik tarpinių rezultatų, bet ir didžiausių, ryškiausių tikslų.

Pasidomėti mitybos principais

Baltymai sportuojantiemsPirmiausiai reikėtų pasidomėti, kaip mus veikia skirtingi maisto produktai. Kas yra baltymai (proteinas), angliavandeniai, riebalai. Kuo kiekvienoje grupėje šios medžiagos skiriasi. Kuo skiriasi lėtieji angliavandeniai, gaunami iš, pavyzdžiui, ląstelienos (daržovių, vaisių) arba neskaldytų grūdų, košių, o kas yra greitieji angliavandeniai (krakmolas, cukrus). Kaip atrodo sveikos mitybos piramidė, ir kaip jūsų dabartinė mityba neatitinka tų principų. Tikriausiai vien ėmę domėtis ta piramide pamatysite, kaip tai neatitinka sveikos mitybos. Taigi, sveika mityba iš esmės gali būti labai paprastas dalykas, jeigu suprantate, kaip medžiagos veikia, kokių jų reikia, ir kur jų gauti.

Laikytis mitybos

Tuomet vertėtų keisti mitybą. Pirmoji jūsų maitinimosi plano dalis bus sukelti energijos deficitą ir tokiu būdu išdeginti riebalus iš atsargų. Tai reiškia, kad reikės maitintis iš savo nuosavų atsargų. Ir tai bus geriausias būdas pirmiausia išdeginti nereikalingus riebalus. Antroji mitybos pokyčių dalis angliavandenių atsisakymas ir baltymų papildymas. Tai leis pradėti auginti nebe riebalus, o raumenis. Rimtiems sportininkams pažįstamas ir maisto papildas proteinas, kuris prisideda prie jūsų misijos. Rimčiausi sportininkai, ypač kai ruošiasi varžyboms, dar ir laikosi ketoninės dietos – dietos, kuri užtikrina visišką angliavandenių deficitą, riebalų virtimą tiesiog raumenimis. Tiksliau raumenis augina sportas ir baltymai, o energiją kasdieniam judėjimui kūnas pasiims iš tų riebalų ląstelių, esančių ant jūsų kūno.

Sportuoti

Čia ne kartą paminėtas sportas iš tiesų labai svarbus – jis koja kojon eis kartu su sisteminga ir teisingai parinkta mityba. Tą turėtumėte suprasti jau vien dėl tikslo turėti būtent atletišką figūrą. Taigi, sportas bus kiekvienos dienos veikla. Tačiau sportas yra malonus tuo, kad jis tarsi savaime yra ir kaip kažkoks variklis, kuris leidžia nuolatos jaustis gerai, jis sukelia priklausomybę. Sportas išvargina, bet ir labai pakelia nuotaiką, mums kraujyje gaminasi tam tikri hormonai, kurie leidžia jaustis itin gerai. Pradžioje reikia prisiversti. Tačiau vėliau viskas ima gerėti, kol sportas tampa tiesiog priklausomybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *