Kaip išsirinkti šilumos siurblį?

Įsirenginėjant arba renovuojant savo namus labai svarbu priimti tinkamus sprendimus – jie gali jums sutaupyti daug laiko ir pinigų. Lietuvoje labai aktuali tema yra šildymas, kadangi šaltasis metų laikas pas mus trunka kone pusę metų. Būtent todėl ir pakalbėkime apie tai, kokie yra bosch silumos siurbliai ir kaip sau išsirinkti patį tinkamiausią. Teisingai parinktas bosch silumos katilas gali labai įtakoti ir jūsų namų apšildymo efektyvumą, o tai reiškia, jog ilgoje perspektyvoje galite sutaupyti labai daug pinigų, kiekvieną mėnesį mokėdami mažesnę sąskaitą.

Pirmas dalykas ką jums reikėtų nuspręsti, tai kokio tipo šilumos siurblio jums reikia: oras-vanduo ar oras-oras. Nuo to labai daug pas priklauso.

Oras-oras šilumos siurbliai

Bosch silumos siurbliai skirti sistemoms oras-oras geriausiai tinka ten, kur yra šildoma tik viena patalpa. Didžiausias jų privalumas be jokios abejonės yra tas, jog jie atlieka ne tik šildymo, bet ir vėdinimo darbą, todėl vienu šūviu galite nušauti du zuikius. Tokie siurbliai gali dirbti ir prie labai žemų temperatūrų, jie efektyviai paima vėsų aplinkos orą ir jį įkaitina. Kodėl paminėjome, jog tokie šilumos siurbliai labiausiai tinkami tik vienos patalpos šildymui? Kadangi išvedžioti vamzdyną į kelias patalpas būtų paprasčiausiai neefektyvu, todėl šildoma arba vėsinama tik ta patalpa, kurioje ir yra sumontuotas oras-oras šilumos siurblys. Jei nerimaujate dėl to, kokio dydžio elektros sąskaita pas jus atkeliaus šildant patalpą tokiu būdu, turime jus nuraminti – absoliuti dauguma šilumos siurblių veikiančių oras-oras principu energetinė klasė yra labai aukšta, todėl daug elektros energijos jie nereikalauja. Tai itin puikus sprendimas kirpykloms ar vieno kambario administracinėms patalpoms bei kitiems panašaus tipo objektams. Sumontuoti tokį šilumos siurblį nėra brangu, o šildymas pakankamai efektyvu, todėl tai bene paprasčiausias ir optimaliausias sprendimas šiuo metu egzistuojantis rinkoje.

Oras-vanduo šilumos siurbliai

Visai kita kategorija yra šilumos siurbliai veikiantys principu oras-vanduo. Tai ta technologija, kuri tikriausiai netolimoje ateityje galutinai iš rinkos išstums kietojo kuro katilus. Skirtingai nei oras-oras vandens siurbliai, oras-vanduo gali būti montuojami įvairiuose pastatuose ir visai nesvarbu kiek juose yra kambarių, kuriuos reikės apšiltinti. Tai labai aktualu ir taupant vietą, kadangi šie šilumos siurbliai yra pakankamai kompaktiški ir nereikalauja jiems paskirti atskiros patalpos. Tiesa, paties įrenginio kaina yra didesnė nei kietojo kuro katilo, todėl pirminė investicija turėtų būti didesnė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *