Ką skaityti kai nežinia ką skaityti

Pasirinkti lūkesčius atitinkančią, įdomią knygą kartais tampa tikrai sunkia užduotimi. Ypač, mėgstantiems skaityti, kurių lentynose jau rikiuojasi nemažas skaičius perskaitytų knygų. Kriterijų, pagal kuriuos galima rinktis dėmesio vertą knygą, išties nemažai: tiražas, kalbų, į kurias knyga išversta, skaičius, pardavimo reitingas ir kiti panašūs rodikliai. Būtent pagal pirmąjį kriterijų – didžiausią tiražą – sudarytą sąrašą siūloma apžvelgti pirmiausia.

Kas rikiuojasi daugiausiai kartų išleistų knygų sąraše

Ką skaityti kai nežinia ką skaityti Kone kiekvienas vertimų biuras patvirtintų, kad pirmuoju numeriu populiariausių verstinių knygų sąraše puikuojasi ne kas kita kaip Biblija. Biblija arba Šventasis raštas yra daugiausiai kartų visame pasaulyje parduota knyga, kuri dėl populiarumo įtraukta net į Gineso rekordų knygą. Žinoma, ilgais rudens vakarais Biblija, veikiausiai, nėra tas leidinys, kurį svajojate atsiversti, todėl toliau išrikiavusios knygos turėtų džiuginti labiau. Iš karto po Biblijos, gausiausio tiražo sąraše galima išvysti Migelio Servanteso šedevrą „Don Kichotą”. Nors dažnai šis kūrinys siejamas su vaikams skirta literatūra, daugelio kritikų, vertėjų ir vertimo biurų teigimu – tai nemari knyga, kurioje gyvenimo tiesų neabejotinai ras ir mažieji skaitytojai, ir suaugusieji. Po M. Servanteso knygos sąraše – dar vienas ne mažiau žymus autorius – Čarlzas Dikensas. Pastarojo „Pasakojimas apie du miestus“ yra išleistas daugiau nei 200 milijonų kartų. Išties įspūdingas knygos populiarumas yra gana svarus argumentas įtraukti ją į skaitytinų kūrinių sąrašą.

Knygos ne tik vaikams

Didelę tiražu nepralenkiamų knygų sąrašo dalį užima vaikams skirta literatūra. Tai daugeliui gerai pažįstami kūriniai, kuriuos įprasta ne tik skaityti, bet ir matyti ekrane: „Mažasis princas“, „Haris Poteris ir išminties akmuo“ bei „Žiedų valdovas“. Istorijos, pavergusios milijonų vaikų visame pasaulyje, širdis ne mažiau gali pamokyti ar priversti susimąstyti ir suaugusiuosius. O vienas didžiausių privalumų, kad jas galima skaityti kartu su vaikais ir taip susikurti tarsi savotišką šeimos ritualą.

Ne tik populiariausios knygos vertos dėmesio

Nors klasika yra klasika ir ją perskaityti tiesiog būtina, o milijonų skaitytojų visame pasaulyje įvertinimu abejoti neverta, ne vienas vertimų biuras, teikiantis ir grožinių kūrinių vertimo paslaugas, patikintų, kad ne mažiau įdomūs ir verti dėmesio yra šiuolaikiniai, naujųjų autorių kūriniai. Tad ieškant ką skaityti nevertėtų pro akis praleisti ir naujienų, niekur iki šiol negirdėtų pavardžių. Netikėtumai kartais gali virsti pačiais didžiausiai literatūriniais atradimais.

Vertimų biuras Vilniuje Greitas vertimas

MB Greitas vertimas

Didžioji g. 13-13, Vilnius

8675 06637

Darbo laikas I-VII : 8.00 – 23.00 val.

https://g.page/r/CbWWmpOsrPnQEBA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *