Ką reikia žinoti apie šilumos siurblius?

Kaip veikia šilumos siurblys?

BroliaiŠilumos siurblys veikia taip pat kaip šaldytuvas ar oro kondicionierius. Jis tiesiog perduoda šilumą iš vienos vietos į kitą. Tam šilumos siurblys naudoja šaldymo agentą, kuris geba sugerti ir atiduoti šilumą. Šaldymo agentas siurbiamas per sistemą ir liečiasi su kompresoriumi ir garintuvu. Kompresorius suspaudžia šaldymo agentą ir paverčia jį aukšto slėgio skysčiu. Tada šis aukšto slėgio skystis pumpuojamas per garintuvą. Garintuvas yra patalpoje esantis komponentas ir surenka šilumą iš patalpos aplinkos. Jis perduoda šilumą šaldymo agentui, kuris šilumą atiduoda skysčio pavidalu. Tada šis skystis pumpuojamas per išsiplėtimo vožtuvą, kur plečiasi ir atiduoda šilumą. Tada jis keliauja atgal į kompresorių, kur šaldymo agentas vėl suspaudžiamas į aukšto slėgio skystį. Tada šaldymo agentas keliauja per kondensatorių ir grįžta į išorę, kur atiduoda šilumą ir vėl keliauja per sistemą. Toliau pateiktoje lentelėje nurodytos pagrindinės šilumos siurblio sistemos sudedamosios dalys:

Šilumos siurblio privalumai ir trūkumai

Šilumos siurblys yra labai efektyvi technologija ir gali sutaupyti iki 40 % jūsų sąskaitų už kurą. Tačiau jo pradinės išlaidos yra šiek tiek didesnės. Pagrindinis šilumos siurblio privalumas yra tas, kad jis gali šildyti ir vėsinti jūsų namus. Galite net pasirinkti, kad sistema veiktų ištisus metus, ir tiesiog perjungti šildymą ir vėsinimą. Todėl šilumos siurblys dažnai vadinamas "atvirkštinio ciklo" sistema. Šilumos siurblys taip pat išskiria labai mažai anglies dioksido. Šilumos siurblyje naudojamas šaltnešis yra daug mažiau kenksmingas aplinkai nei daugumos oro kondicionierių šaltnešiai, todėl jis yra naudingesnis planetai. Nors šilumos siurblys turi tam tikrų trūkumų, jis lengvai tampa geriausiu pasirinkimu žmonėms, norintiems sumažinti anglies dioksido pėdsaką ir ilgainiui sutaupyti pinigų sąskaitoms už energiją. Plačiau: https://saulesbroliai.lt puslapyje.

Ar turėtumėte pirkti, ar nuomotis šilumos siurblį?

Jei svarstote galimybę įsigyti arba išsinuomoti šilumos siurblį, turėtumėte nepamiršti kelių dalykų. Kaip minėjome anksčiau, pradinė šilumos siurblio kaina yra šiek tiek didesnė nei kitų sistemų. Jei neplanuojate ilgai gyventi name, galbūt geriau šilumos siurblį nuomotis, o ne pirkti, nes negalėsite susigrąžinti šių papildomų išlaidų. Šilumos siurblys yra puiki investicija, tačiau jei nuomojatės, negalėsite iš jo gauti jokios finansinės naudos. Nuomos įmonės dažnai jūsų namuose sumontuos visiškai naują šilumos siurblį, todėl iš tikrųjų nėra didelio skirtumo tarp pirkimo ir nuomos. Kita vertus, jei planuojate ilgai gyventi savo namuose ir norite sumažinti anglies dioksido emisiją, šilumos siurblio pirkimas tikrai yra geresnis pasirinkimas. Oras vanduo sistema – rinkitės kokybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *