Jūsų balkonas – jūsų žiemos sodas

Kad žiemos sodas būtų tikrai įstabus ir patenkintų jūsų komforto bei estetikos poreikius, vertėtų pagalvoti apie keletą jo savybių, kurios jums bus tikrai reikšmingos.

Svarbiausia – sandarus įstiklinimas

Svarbiausia, kad žiemos sodas būtų įstiklintas tikrai deramai. Svarbu, kad būtų trigubas stiklo paketas, tuomet laikysis ir šiluma, mat oro tarpai gerai izoliuoja temperatūrą. Gali būti aukštos klasės aliuminiai rėmai, ir kokybiškas stiklintojų darbas. Tuomet galėsite tikėtis, kad įstiklinimas buvo tikrai vertas dėmesio ir naudingas. Aišku, savo darbą čia turėtų atlikti ir projektuotojas – architektas. Kadangi vienaip bus įstiklinamas balkonas, kuriame nereikia laikyti šilumos, kitaip – žiemos sodas, savotiškas šiltnamis žiemai.

Augalai, kuriems tiks tokia aplinka

SodaiRenkantis augalus, kuriuos patalpinsite žiemos sode, reikėtų irgi atsižvelgti į jų ištvermę šalčiui. Sakykime, saulės šviesos jiems pakaks, net ir žiemos metu, tačiau vis tiek yra labai svarbu įsitikinti, kad augalams tikrai tiks ta gera aplinka. Nereikia tikėtis, kad temperatūra visada sieks dvidešimt laipsnių, gali būti, kad šalčiausiu metu ji visgi liks tik dešimt. Tad reikia, kad augalai galėtų išgyventi tokioje temperatūroje. Lepūs pietų šalių augalai, galintys tik išbūti karštyje, jūsų žiemos sodą galės puošti tik vasarą, tačiau tuomet tai jau bus nebe žiemos, o vasaros sodas, arba eilinė oranžerija…

Šildymas infraraudonaisiais spinduliais

Aišku, vien tik geras įstiklinimas negarantuos jums ir norimos pliusinės temperatūros. Reikės šiek tiek daugiau pasistengti ir padaryti tam tikrą šildymą. Geriausiai čia tiktų infraraudonųjų spindulių šildytuvai, kurie šildo pačius paviršius, ir tuomet jau paviršiai spinduliuoja šilumą. Būtent taip ir reikėtų tikėtis, kad apšils jūsų žiemos sodas, o augalai jaus patogią šilumą.

Įsirenkite ten sau jaukią erdvę

Nepamirškime ir to, kad žiemos sodas bus ne tik dėl grožio, bet tai taip pat turi būti ir jauki erdvė jūsų poilsiui. Tai iš tiesų galbūt bus pati nuostabiausia erdvė žiemą, kurioje dar jausite pusluojančią vasarinę nuotaiką, tad kaip tik čia verta įsikurti sau kavos gėrimo ar knygos skaitymo kampelį. Čia vertėtų pastatyti jaukų didžiulį fotelį, taip pat apklostyti jį minkštais pledais (jeigu visgi būtų žiemą vėsu), įkurdinti nedidelį stalelį kavai. Fotelių gal reikės kelių, priklausomai nuo to, kiek žmonių kartais džiaugsis šia jaukia vieta. Ir galima pasikabinti jums patinkančių interjero aksesuarų – sapnų gaudyklių, nuotraukų, paveikslėlių, pasistatyti skulptūrą ar keletą žvakidžių su žvakėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *