Sportas be įrangos – įmanomas?

Kai pagalvojate apie sportą, greičiausiai iškart kyla mintis apie sporto salę ir iš jūsų kišenės iškeliaujančius kelias dešimtis eurų už sporto klubo abonementą. Tačiau ar tikrai sporto įranga daro įtaką tam, kiek jūs iš tikrųjų galite pasiekti sportuodami ir be jos? Greitas atsakymas būtų – tai priklauso, todėl panagrinėkime nuo ko tai priklauso.

Norint būti aukštos klasės kultūristu arba turėti labai didelius raumenis, greičiausiai jūs neišsisuksit be sporto salės abonemento. „Greičiausiai“ todėl, kad galimybė tokius raumenis be svarmenų užsiauginti yra labai sunku, net jei ir esate patyręs savo kūno svorio pratimų atletas, juolab, kad salę turėtumėte pakeisti į labai sunku darbą ir pasipriešinimo gumas. Todėl tokio kiekio raumenų užsiauginimas be salės pagalbos yra labai sunkus bei didelę traumų riziką keliantis sporto kelias.

Jei norite atrodyti kaip sporto modeliai iš nuotraukų, kurie yra atletiški ir turi gražias kūno linijas, džiugios žinios – jūs taip pat taip galite atrodyti be jokios sportinės įrangos. Nors šis sporto kelias be sporto įrangos būtų kur kas lengvesnis nei norint tapti kultūristu, tačiau tai taip pat neapsakomai daug laiko ir darbo reikalaujantis užsispyrimas. Žinoma, kad iki tam tikro lygio, be įrangos darosi vis sunkiau išgauti reikiamą pasipriešinimą raumenims, kad skatinti jų augimą, tačiau esant dideliam norui, galima atrasti tokių pratimų, kurie lavins raumenis net ir tokioje sporto stadijoje, kuri prilygsta net ir gerokai pažengusio atleto.

Toliau skaityti „Sportas be įrangos – įmanomas?”