Ar saulės elektrinė yra efektyvi?

Saulės elektrinėsSaulės elektrinė kainuoja nemažai, todėl prieš ją perkant yra svarbu žinoti ar verta ją įsigyti. Dažniausiai žmonėms įdomu ar ji yra efektyvi ir ar atsiperka. Lietuvoje yra saulės neretai yra mažai net ir vasaros metu, todėl daugeliui gali pasirodyti nenaudinga įsigyti saulės elektrinę. Tačiau saulės elektrinė efektyviai veikia net ir tada, kada saulė šviečia labai neryškiai. Vasaros metu yra daugiausia pagaminama saulės elektros energijos. Dažniausiai pagaminama gerokai daugiau nei yra sunaudojama. Todėl elektros energija yra kaupiama. Dalis dienos metu sukauptos elektros energijos yra panaudojama tamsiuoju paros metu. Naktį elektra negaminama, todėl naudojama dienos metu nepanaudota elektros energija. Žiemos metu dienos pagaminama elektros energijos mažiausiai. Taip yra dėl to, nes žiemą temti pradeda nuo 16 valandos. Žiemos metu dieną yra pagaminama mažiau elektros, todėl jos dažniausiai neužtenka nakčiai. Todėl yra naudojama vasaros metu sukauptas elektros energijos likutis. Saulės elektrinė yra efektyvi ne tik vasaros metu, bet ir visų kitų sezonų metu. Elektros energiją galima naudoti visais sezonas ir visais paros metais. Pasirinkti saulės elektrinę yra verta.

Kiek kainuoja saulės elektrinė?

Saulės elektrinė yra investicija. Mokėti tenka 5 000 – 10 000 eurų, tačiau visa suma atsiperka. Dalį sumos galima susigrąžinti iš karto. Valstybė siūlo paramą, kuri siekia daugiau nei 30% išleistos sumos. Likusi suma atsiperka per 10 metų. Saulės elektrine galima naudoti apie 30 metų, todėl likusius 20 metų galima naudoti elektros energiją nemokamai. Saulės elektrinę yra verta įsigyti, tačiau pasirinkti reikia naują. Pasitaiko, jog žmonės ieško pigesnių variantų. Tokiu atveju gali įsigyti naudotą saulės elektrinę. Įsigijus naudotą saulės elektrinę nebus teikiama parama ir nebus suteikta garantija įsigytoms prekėms. Pirkti reikia naują prekę.

Kokios garantijos yra taikomos?

Perkant saulės elektrinę galima būti tikram, jog ji veiks ir bus efektyvi. Gamintojai siūlo garantijas, kurios neretai siekia net iki 20 metų. Dažnai gamintojai siūlo galimybę pratęsti garantiją. Garantijos yra taikomos ne tik įsigytoms prekės, bet ir montavimo konstrukcijoms. Būtina atkreipti dėmesį, jog garantija netaikoma tuo atveju, jei saulės elektrinė buvo montuojama savarankiškai. Tokiu atveju garantija yra taikoma tik saulės elektrinei ir inverteriui. Saulės modulius reikia tinkamai prižiūrėti, nes pažeidus nebus taikoma garantija. Valyti reikia atsargiai, pasirinkti minkštas ir nešiurkščias šluostes. Saulės elektrinės yra efektyvios, todėl įsigyti verta kiekvienam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *