Kas yra 5G ryšys?

Internetas5G yra naujos kartos mobilusis plačiajuostis interneto ryšys, kuris ilgainiui pakeis ar bent jau patobulins Jūsų 4G LTE ryšį. Naudodami 5G, pastebėsite didesnį atsisiuntimo bei išsiuntimo greitį. Laiko tarpas, per kurį prietaisai sujungiami vienas su kitu 5G ryšiu taip pat sutrumpės.

Kaip veikia 5G ryšys?

Kitaip nei 4G LTE, 5G veikia trijuose skirtinguose diapazono lygiuose. Šis nežymus pokytis ir turės didžiausią įtaką Jūsų kasdieniam prietaisų naudojimui.

Žemų dažnių diapazonas. Tai 1 GHz aprėpties diapazonas. Nors žemas dažnis siūlo didelę aprėpties veikimo sritį ir skverbimąsi pro objektus (sienas ir kt.) atsiranda didelis trūkumas: didžiausias duomenų perdavimo greitis bus iki 100 Mb/s.

Vidutinių dažnių diapazonas. Suteikia didesnį greitį, nei žemų dažnių diapazonas. Tačiau, jis nesugeba taip efektyviai įsiskverbti į pastatus. Vidutinių dažnių diapazonas mums suteiks iki 1Gb/s greitį.

Aukštų dažnių diapazonas. Šis diapazonas užtikrins efektyviausią 5G ryšio našumą. Aukštų dažnio diapazonas, galės pasiūlyti iki 10Gb/s su maža paklaida. Tačiau kaip bebūtų, jis taip pat neišvengia tam tikrų trūkumų. Pagrindinė problema yra ta, kad kuo didesnis greitis, tuo sunkiau prasiskverbti pro objektus (pastatus ir kt.)

Toliau skaityti „Kas yra 5G ryšys?”